پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 805

نماینده مردم اهواز در مجلس :

باغملک نیوز : سید شکرخدا موسوی اظهار داشت : عملا خوزستان در بحث دفاع از بودجه بی صاحب ماند و کسی نرفت تا از بودجه آن دفاع بکند چرا که دو سه ماه آخر دولت دهم استاندار سابق متزلزل بودند و بعد هم استاندار جدید که آمد مشغول انتصاب مشاورین و معاونین شدند.

به گزارش باغملک نیوز، سید شکرخدا موسوی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جلسه ظهردیروز که با دعوت آقای لاریجانی برای رسیدگی به استعفای دسته جمعی نمایندگان خوزستان و بررسی مشکلات استان برگزار شد نتایج خوبی داشت.

موسوی نماینده مردم اهواز تصریح کرد : رئیس مجلس در بخش بودجه به آقای مصباحی مقدم  رئیس کمیسیون بودجه تاکید کردند تا تجدید نظر در ردیف بودجه  خوزستان لحاظ شود و قرار شد تا وی جلسه ایی با نمایندگان خوزستان برگزار کنند.

وی افزود : در بحث بودجه تا حدودی به آنچه که مدنظر نمایندگان خوزستان بود رسیدیم و  امیدوار کننده است.

سید شکرخدا  موسوی در خصوص انتقال آب از سرشاخه های کارون گفت : رئیس مجلس دستور دادند تا هیات رئیسه مجلس جلسه ایی با وزیر نیرو داشته باشند و آخرین وضعیت این پروژه را به آقای لاریجانی منتقل کنند تا وی شخصا جلسه ایی را با آقای روحانی داشته باشد.

 نماینده مردم اهواز در پاسخ به این پرسش که با این وضعیت تکلیف استعفا چه می شود تاکید کرد : ما هنوز استعفای خود را پس نگرفته ایم البته هیات رئیسه هم رسما آن را تحویل نگرفته است ولی بر موضع خود هستیم تا هفته آینده نتیجه این جلسات معلوم شود.

موسوی اظهار داشت : هفته آینده دنبال پیشنهادات بودجه خوزستان هستیم و نقش ما و استانداری خوزستان بسیار حیاتی است.

وی افزود : متاسفانه استاندار و برنامه ریزی استان در بحث بودجه سهل انگاری کردند.

نماینده مردم اهواز ادامه داد : عملاً خوزستان در بحث دفاع از بودجه بی صاحب ماند و کسی نرفت تا از بودجه آن دفاع کند چرا که دو سه ماه آخر دولت دهم استاندار سابق متزلزل بود و بعد هم استاندار جدید  آمد و مشغول انتصاب مشاورین و معاونین شد.

سید شکرخدا موسوی تصریح کرد : ما از هر دو استاندار متضرر شدیم آنها  می دانستند که باید دو یا سه ماه قبل از بودجه تهران بروند تا از حق مردم دفاع کنند.

وی تاکید کرد : نمایندگان می توانند در مجلس بودجه را چکش کاری کنند ولی امکان ندارد در بودجه تغییر اساسی ایجاد شود و نمی توان شق القمر کرد.

نماینده مردم اهواز با بیان اینکه بودجه امسال یک بودجه فشرده و انقباضی است اظهار داشت : تغییر اساسی در بودجه بسیار سخت  است اما با این حال جلسه ایی که با رئیس مجلس داشتیم قول دادند کمک خوبی کنند.

موسوی در پایان تاکید کرد : استانداری خوزستان هم باید دنبال بودجه استان برود فقط نمایندگان نباید در مجلس پیگیری کنند حتما باید استانداری به دولت فشار بیاورد تا کمک کنند.

وی در خصوص اینکه آیا استانداری خوزستان برای حل مشکل بودجه استان پیگیر هستند گفت : من اطلاع ندارم اما یکی دو بار در این خصوص به آقای مقتدایی تماس گرفتم اما موفق نشدم با وی صحبت کنم.

رهیاب

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان