پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 585

در جلسه شورای اشتغال شهرستان

باغملک نیوز : برگزاری سومین جلسه شورای اشتغال به ریاست ترکی زاده معاون فرماندار در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش باغملک نیوز، ترکی زاده معاون فرماندار باغملک ضمن انتقاد به عدم حضور مدیران بعضی از بانکها در جلسه شورای اشتغال شهرستان گفت : انتظار داریم اعضای محترم کار گروه علی الخصوص بانکها علی رغم اینکه محدودیت های مالی و بانکی دارند به صورت اختیاری چند نفر از جامعه هدف را تحت پوشش قرار دهند.

وی در ادامه از آقای محمودی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان به عنوان دبیر جلسه خواستند صحبت هایشان را ایراد کنند.

محمودی با اشاره به اینکه ساماندهی مشاغل روستایی و شهرهای زیر 20000 نفر جمعیت در تاریخ 9 دی ماه 91 به کمیته امداد ابلاغ شد به تشریح فعالیت های این کار تا الان پرداختند و افزود : منابع مالی طرح طبق دستورالعمل، تسهیلات قرض الحسنه بانکی و موسسات اعتباری است.

وی گفت : جامعه هدف این طرح بیکاران، کارآفرینان دارای فعالیت اقتصادی موفق، زنان سرپرست خانوار در مقاطع سنی 18 تا 60 سال و فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی هستند که اگر بانکها اعلام آمادگی کنند ما به آنها را به بانکها معرفی می کنیم.

مدیران بانکهای حاضر در جلسه ضمن تاکید بر اینکه ما قبلا در این امور تسهیلات پرداخت کردیم خاطر نشان کردند که پرداخت این اعتبارات و تسهیلات در تصمیم گیری این شعب نیست و باید از استان به ما ابلاغ شود.

ترکی زاده در آخر با اشاره به وضعیت مالی و محدودیتی بانکها در شهرستان و خودداری آنها از پرداخت هر گونه اعتبار مالی جهت حل مشکل اشتغال اظهار داشت :  موضوع باید در کارگروه استان پیش بینی و اعتبارات خاص از طریق شعب استانی به شهرستانی سرازیر شود.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان