پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 995

به مناسبت فرا رسیدن روز وحدت حوزه و دانشگاه؛

باغملک نیوز : به مناسبت فرارسیدن شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، نماز جماعت وحدت با حضور ادارات و نهادهای شهرستان با سخنرانی امام جمعه شهرستان حجت الاسلام هاشمی نژاد در دانشگاه آزاد واحد باغملک برگزار گردید.

به گزارش باغملک نیوز، به مناسبت فرارسیدن شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، نماز جماعت وحدت با حضور ادارات و نهادهای شهرستان با سخنرانی امام جمعه شهرستان حجت الاسلام هاشمی نژاد در دانشگاه آزاد واحد باغملک برگزار گردید.

 t6

 

حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد امام جمعه شهرستان باغملک ضمن تبریک به مناسبت هفته پیوند ناگسستنی دو ریشه فرهنگ دینی و با اشاره به احادیث و روایات معصومین در خصوص علم، گفت : برای طلب علم در دین مبین اسلام هیچ دایره زمانی و مکانی وجود ندارد که این اهمیت علم را نشان می دهد.

 

 t2     

امام جمعه باغملک با اشاره به اینکه صنعت زائیده علم و در حقیقت در خدمت و اختیار بشر برای رسیدن به رفاه نسبی است خاطر نشان کرد : این سؤال اینجا مطرح است که آیا صنعت فقط به حال بشر منفعت دارد یا اینکه ضرر هم دارد و اگر ضرر دارد از کجا نشأت می گیرد.

 

 t3

حجت الاسلام هاشمی نژاد ادامه داد : دستیابی به انرژی هسته ای که امروز بیشتر سیاسی است تا علمی، یک علمی ممزوج با صنعت است که خدمات زیادی از لحاظ پزشکی و کشاورزی و غیره برای بشر دارد اما همین انرژی هسته ای باعث می شود که چندین نسل از مردم ناکازاکی و هیروشیما را از زندگی ساقط کند.

 

 

ایشان ضمن تأکید بر اینکه علم سلطنت آور است و آسیب آن طغیان می باشد، اظهار داشت : علم بدون تهذیب و بدون آسیب شناسی یقیناً طغیان آور است و هم برای عالم و هم برای جامعه مضر است.

 

t5 

امام جمعه باغملک به ایجاد اختلاف در مصداق بین حوزه و دانشگاه در دوران استعمار اشاره کرد و افزود : شهید مفتح (ره) با احساس نیاز صحیح، بنیان خیری برای ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه شدند.

 

 

حجت الاسلام هاشمی نژاد با اشاره به اینکه حضور متخصص علوم حوزوی در دانشگاه به صورت مؤثر باعث می شود بعضی ها فکر نکنند که دانشگاه، حیات خلوت مسائل ابتذال فرهنگی است، تصریح کرد : استاد متخصص دانشگاه در حقیقت باید به حوزه بیاید و مطالب به روز خود را در اختیار آنها قرار دهد و حوزه را به روز رسانی کند.

 

t4 

 

ایشان در پایان خاطر نشان کرد : نتیجه اتحاد حوزه و دانشگاه باید این باشد که روحانی حوزه و استاد دانشگاه تجمیع و تضریب آراء کنند و آنچه برای پیشرفت اسلام در جامعه لازم است را پیاده کنند.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان