پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 1254

نماینده مردم اهواز در مجلس :

باغملک نیوز : سیدشریف حسینی گفت:نامه ای از سازمان محیط زیست در اختیاربنده قرار گرفته است که در آن ذکر شده درصد بالایی از آلایندگی موجود در هوای اهواز مربوط به صنایع خصوصا نفت است.

به گزارش باغملک نیوز، نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با رهیاب اظهار داشت:طبق اصولی اقدام به استعفا کرده ایم ،مهمترین اصل ما هم این بوده که خواسته های مردم طی این چند سال محقق نشده است.

 

وی افزود:می خواستیم این پیام را برسانیم که دولت ها به استان رسیدگی نکردند البته به دولت های گذشته این مساله مربوط است ولی دولت یازدهم نیز نشان داد همان راه دولت های گذشته را می رود.

 

عضو هیات رئیسه مجلس گفت:اینکه بیاییم استعفا بدهیم ولی در تودیع و معارفه ها شرکت کنیم خیلی برخورد دیپلماتیکی نیست بنده تا الان پس از استعفا در هیچ جلسه رسمی شرکت نکرده ام.

 

سید شریف حسینی تاکید کرد:ابتدا هم اعلام کردیم ما فرزندان این آب و خاکیم و نمی خواهیم از استعفای ما کسی سوء استفاده کند تمام روش هایی که دوستان گفتند را رفتیم مثلا استیضاح وزیر نیرو در دولت قبل را نمایندگان خوزستان استارت زدند ولی نتیجه نگرفت نشست های مختلفی با تمام وزرا و روسای جمهور دولت های قبلی وفعلی داشتیم ولی مسیری که طی می شود همان مسیر قبلی است.

 

وی تصریح کرد:بین نمایندگان اختلافی نداریم و تا احقاق حق خوزستان پای این قضیه هستیم و باید کار را جایی تمام کنیم که نتیجه ای برای استان داشته باشد.

 

نماینده اهواز در پاسخ به سوال خبرنگار رهیاب در خصوص مشخص نشدن علت حادثه تنگی نفس هزاران خوزستانی گفت:نامه ای از سازمان محیط زیست در اختیاربنده قرار گرفته است که در آن ذکر شده درصد بالایی از آلایندگی موجود در هوای اهواز مربوط به صنایع خصوصا نفت است.

 

وی افزود:این موضوع باید پیگیری شود و ما باید  دریافت حق آلایندگی از صنایع را در دستور کار قراردهیم.

رهیاب

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان