پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 651

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان:

باغملک نیوز : رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: اسماعیل جلیلی نماینده مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی به دلیل سفر و حضور در خارج از کشور، نامش در بین استعفا دهندگان نیست.

 به گزارش باغملک نیوز، جواد سعدون‌زاده اظهار کرد: امروز نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی به صورت دسته جمعی به دلیل کم لطفی‌هایی که از سوی دولت در خصوص مسائل بودجه‌ای و انتقال آب سرشاخه‌های کارون دیده‌اند استعفای خود را اعلام کردند.

وی افزود: این اقدام به معنای نارضایتی نمایندگان استان نسبت به بودجه سال 93 بوده و کاهش‌های مفرطی که در این زمینه صورت گرفته است.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: همچنین کاهش اعتباراتی که به پروژه‌های عمرانی این استان را از دیگر دلایل استعفای نمایندگان خوزستان می‌توان برشمرد.

وی ادامه داد: با وجود همه تذکراتی که نمایندگان مجلس خوزستان در خصوص انتقال آب سرشاخه‌های کارون به هیئت دولت و وزرا داده بودند اما عملا هیچ اقدام موثری در این زمینه از سوی دولت صورت نگرفته و علاوه بر این در بودجه سال 93 برای این طرح، اعتبار جداگانه‌ای تعریف شده است.

*ارسال متن استعفانامه به رئیس جمهور

سعدون‌زاده همچنین عنوان کرد: قرار است متن این استعفانامه دسته جمعی به رئیس جمهور ارسال شود تا بدین شکل در جریان نارضایتی نمانیدگان استان قرار بگیرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر غیبت یک نماینده خوزستان در جمع استعفا دهندگان تصریح کرد: اسماعیل جلیلی نماینده مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی به دلیل سفر و حضور در خارج از کشور، نامش در بین استعفا دهندگان نیست.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به چگونگی روند اعلام وصول استعفای نمایندگان استان از سوی مجلس اضافه کرد: این اقدام نمایندگان خوزستان روال خاص خود را طی می‌کند و در کمیسیون‌های مربوطه مطرح می‌شود و پس از آن در صحن علنی مجلس به رای گذاشته می‌شود.

فارس

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان