پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 779

باغملک نیوز : صالحی اکتشاف، استخراج، تولید سوخت، طراحی راکتورهای هسته ای، تحقیقاتی و استفاده از فناوری هسته ای در عرصه های پزشکی، کشاورزی و صنعت را از توانمندی های هسته ای کشورمان برشمرد و گفت : در بسیاری از این فعالیت ها به خودکفایی رسیده ایم.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقای صالحی با بیان اینکه نیروگاه بوشهر روزانه 22 میلیون کیلو وات ساعت برق وارد شبکه سراسری می کند، گفت: این میزان معادل شش میلیون لیتر سوخت گازوئیل است یعنی با راه اندازی نیروگاه بوشهر روزانه این میزان سوخت فسیلی صرفه جویی و سالانه از تولید و انتشار 23 میلیون تن آلاینده جلوگیری می شود.

رییس سازمان انرژی اتمی ساخت نیروگاه های تولید برق با استفاده از انرژی هسته ای و تامین سوخت مطمئن برای این نیروگاه ها را مهمترین هدف سازمان انرژی اتمی بیان کرد و گفت: برای این منظور داشتن چرخه سوخت ضروری است.

صالحی اکتشاف، استخراج، تولید سوخت، طراحی راکتورهای هسته ای، تحقیقاتی و استفاده از فناوری هسته ای در عرصه های پزشکی، کشاورزی و صنعت را از توانمندی های هسته ای کشورمان برشمرد و گفت : در بسیاری از این فعالیت ها به خودکفایی رسیده ایم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایجاد چهار هزار مگاوات نیروگاه جدید در کشور همراه با آب شیرین کن هایی با ظرفیت 300 تا 500 هزار مترمعکب در روز و برنامه ریزی برای تولید سالانه 150 تن سوخت هسته ای برای نیروگاه های جدید را از برنامه های میان مدت این سازمان اعلام کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی بر همه فعالیت های هسته ای صلح آمیز کشورمان بر ادامه همکاری با این سازمان تاکید کرد.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان