پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 1383

گزارش یک سفر شوم،سکانس اول:

باغملک نیوز : نوری زاد چندی است برای گدایی شهرت استان های مرزی را که از استوانه های استقلال نظام اسلامی بوده اند را انتخاب کرده است او که در پایتخت هرچه زد به در بسته خورد چندی پیش سفر خود را از کردستان آغاز کرد .

به گزارش باغملک نیوز به نقل از رهیاب نیوز، محمد نوری زاد از محکومین فتنه 88 این روز ها برای نشان دادن ارادت خود به آن سوی مرزها دست به اقدام تازه ای زده است.

نوری زاد چندی است برای گدایی شهرت استان های مرزی را که از استوانه های استقلال نظام اسلامی بوده اند را انتخاب کرده است او که در پایتخت هرچه زد به در بسته خورد چندی پیش سفر خود را از کردستان آغاز کرد .

مقصد بعدی نوری زاد کرمانشاه بود و پس از آن این محکوم امنیتی به سراغ خوزستان آمد، وی در دوره گردی استانی خود به سراغ محکومین امنیتی و بعضا عاملین کشتار مردم در استان های مرزی رفته است  و تلاش کرده تا چهره ای لطیف تر از اعمال خشونت بار آن ها نشان دهد.

توهین و فحاشی به مسئولین نظام و بعضا معتمدین مردم در استان های مرزی از دیگر اقدامات این فتنه گر با سابقه است وی که به نظر پس از سال ها به دلیل افزایش سن دچار نوعی سرگشتگی فکری شده  حتی به اعتقادات پاک مردم خوزستان نیز تاخته و بعضا آن ها را به سخره کشیده است.

نوری زاد  که  مدعی آزادی افکار واعمال فرق مختلف است و با سخیف ترین اندیشه ها نیز به قول خودش روشنفکرانه  برخورد می کند اظهار ارادت مردم شیعه خوزستان به اهل البیت (ع)را بر نمی تابد و گستاخانه به توهین و هتک اعتقادات مردم این سرزمین می پردازد

وی  با اشاره به سقاخانه معروف اهواز که بیش از نیم قرن از عمر آن می گذرد و سال ها است در یکی از معابر اصلی شهر برای رفع تشنگی شهروندان به صورت خودجوش توسط مردم به پا شده است  می گوید:” این  یک سقاخانه و یک دفینه ی چرکین است برای روشن کردن شمع. این عتیقه های اعتقادی آنچنان با دک و پوز خرافه از یک سوی آمیخته اند و با اضمحلال عقل و درایت از دیگر سوی مترادف، که دست هر بنی بشر بُهت زده ای را از پشت می بندند و دهان معترضش می دوزند.”

جالب این جاست که سقاخانه ای که نوری زاد آن را دفینه چرکین می نامد در محله ای است که تعدادی از پیروان حضرت مسیح نیز در آن سکونت دارند و این شمع ها ارادت آن ها را به سقای دشت کربلا نشان می دهد.

در این خصوص قابل ذکر است که در سال ۱۳۲۱ فردی به نام میرزا حسن حکیم، سقّاخانهٔ ای را با کاشی‌کاری به سبکدوره قاجاریه  و مزین به اشعارمحتشم کاشانی  در وصف واقعه کربلا بنا کرد.

این فتنه گر باسابقه که انگار از عشق و ارادت مردم نسبت به اهل البیت عصمت(ع) بسیار عصبانی شده است استقبال کم نظیر مردم خوزستان را از ضریح مقدس سیدالشهدا(ع)در سال گذشته به سخره می گیرد و اظهار می دارد”می گویند ضریحی را که از کارگاهی در اصفهان – ظاهراً – خارج شده و قرار بوده به کربلا برده شود آنقدر در شهرهای بین راه و بویژه در شهرهای خوزستان گرداندند تا هم به کوری چشم وهابیونِ داخلی و خارجی منجر شود و هم کیسه های همیشه گرسنه ی آقایان لبریز. بنازم به اینهمه مغزی که در زیر سر ها بخار می خورد. آنان چه به رواج خرافه وجهل محتاج اند و ما چه به آگاهی.”

این تنها بخشی از اظهارات نوری زاد در سفر به خوزستان بود که طی روزهای آینده به گوشه های دیگری از سفر این محکوم امنیتی اشاره خواهد شد.

پی نوشت:

باتوجه به به کار بردن الفاظ سخیف توسط نوری زاد ازذکر برخی جزئیات این سفر معذوریم.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان