پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 1477

لاریجانی در خرمشهر:

باغملک نیوز : رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز با شعار نمی توان کشور را اداره کرد و اداره کشور مستلزم نگاه به واقعیت ها میباشد و یک شعار برای محقق شدن نیاز به پشتوانه عقلی دارد.

به گزارش باغملک نیوز  امروز صبح ساعت ۱۰ مراسم پنجمین سالگرد رحلت حضرت آیت الله جمی (ره) با حضور مسئولین استانی و کشوری همراه بود با سخنرانی میهمان ویژه مراسم دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی برای برنامه ریزی این دیدار ، حضور در گرامیداشت سالگرد رحلت حضرت آیت الله جمی امام جمعه سابق آبادان را باعث افتخار خود دانست.

وی درمورد واکنش نمایندگان مجلس در مورد بحث بودجه کشور ، این حرکت را نشانه از عزم نمایندگان خوزستان برای رفع مشکلات دانست و خاطر نشان کرد خود شخصا پیگیر مشکلات خوزستان خواهد بود.

وی مرحوم آیت الله جمی را در دوران رژیم شاهنشاهی و در مقاومت های هشت سال دفاع مقدس سنگر مقاومت آبادان و خرمشهر دانست.

IMG_۲۰۱۳۱۲۲۶_۱۱۲۱۰۲

دکتر علی لاریجانی به مبارزات مداوم مرحوم جمی اشاره کرد و گفت: آیت الله جمی در دوران ستم شاهی لباس روحانیت را به تن کرد و مبارزه فرهنگی و دیدنی انجام داد و همچنین در دوران هشت سال دفاع مقدس جامه رزم تن کرده و تا پای جان ایستادگی کرد.

رئیس مجل از نقش مهم ایستادگی آیت الله جمی در اعتصاب صنعت نفت گفت : افشاگری های آیت الله جمی در مورد فاجعه سینما رکس آبادان باعث رو شدن دست رژیم شاهنشاهی شد.

وی خاطر نشان ساخت: علما دین همواره در تاریخ به جامعه ها حیات بخشیده اند و این نقش مهم روحانیت است.

رئیس مجلس تصریح کرد: امروز با شعار نمی توان کشور را اداره کرد و اداره کشور مستلزم نگاه به واقعیت ها میباشد و یک شعار برای محقق شدن نیاز به پشتوانه عقلی دارد.

دکتر علی لاریجانی اظهار داشت: دولت قبلی در مقدار درآمد ها صادق نبود و این مسئله باعث بروز مشکلات عدیده ای شد.

وی در ادامه گفت که ما مخالف اصلاحات اقتصادی نیستیم ولی کار بی حساب و کتاب را نمی توان پیش برد.

رئیس مجلس تاکید کرد: متاسفانه عقل در کار اقتصادی کشور تا کنون بدرستی رعایت نشده است .

وی همچنین با اشاره به مسائل روز منطقه گفت : امروز بر همه مسجل است که گزینه های روی میز آمریکا یک ژست سیاسی بیشتر نبوده و باعث مضحکه ملت ایران و باقی ملت های دنیا شده است

لاریجانی تاکید کرد:اگر آمریکا تا کنون عقل و تدبر بکار می برد توافقات کاملی در منطقه ایجاد شده بود .

رئیس مجلس گفت : که ایران اصراری برای حضور در مزاکرات ژنو ۲ نداشته و برای حضور ایران باید رسما از ایران تقاضا شود نه اینکه پشت پرده تلاش بر حذف ایران از گفتگو ها رقم بخورد.

وی در ادامه سخنان خود رکن مهم آبادانی کشور را ایجاد عدالت و کنترل فقر دانست و خاطرنشان کرد ایجاد توازن بین استان ها باعث محقق شدن عدالت در کشور میشود.

دکتر علی لاریجانی گفت:با اشاره به شعار ” نفت سر سفره های مردم ” در دولت قبل ، بعضی شعارها در خوزستان داده شد که پسند عمومی داشت ولی عملا کاری انجام نشد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که در دولت کنونی تولید بیشتر مورد اهمیت قرار داده شده و برای عمران و آبادانی کشور و توازن بین استانها تلاش بیشتر انجام گیرد .

لازم به ذکر است که در حاشیه های این مراسم قبل و در هنگام سخنرانی دکتر لاریجانی افرادی در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و فقر و بیکاری به اعتراض دقایقی را با صدای بلند از بین جمعیت با رئیس مجلس دردو دل کردند.

 

 

IMG_۲۰۱۳۱۲۲۶_۱۰۲۷۰۸                                     IMG_۲۰۱۳۱۲۲۶_۱۱۱۹۲۱

 

IMG_۲۰۱۳۱۲۲۶_۱۱۱۹۴۸

خرمشهر خبر

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان