پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 1618

امام جمعه موقت اهواز:

باغملک نیوز : مدیر حوزه علمیه خوزستان در پاسخ به کسانی که حوادث 88 را فتنه نمی دانند گفت: این تحلیل خود ادامه و بقایای فتنه است و نشان میدهد که این افراد در بدیهی ترین مبانی بصیرتی لنگ می زنند.

به گزارش باغملک نیوز،حجت الاسلام و المسلمین میر احمدرضا حاجتی، مدیر حوزه علمیه خوزستان در گفتگو با خبرنگار رهیاب در خصوص اهمیت یوم الله 9دی 88  اظهار داشت:  فتنه 88  به یک الگوی بسیار مهم برای معرفی یک تهاجم تمام عیار دشمن  علیه حق و حماسه 9 دی 88 به یک الگوی تمام عیار حق علیه باطل تبدیل شده است.

استاد اخلاق حوزه علمیه خوزستان گفت:ما هیچ وقت صدای شیطانی افرادی که سال 88 سقوط نظام اسلامی را شعار می دادند و سکوت بعضی ها را فراموش نمی کنیم.

وی اضافه کرد: به هیچ وجه جسارت های طویل المدت فتنه گران در سال 88 به حضرت امام را نمی توانیم فراموش کنیم ما حمایت همه جانبه و بی چون و چرای سران استکبار جهانی اعم از رئیس جمهور و وزیر امور خارجه امریکا و سران رژیم صهیونیستی را از فتنه گران را هنوز در خاطر داریم.

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی، تصریح کرد:رافت نظام اسلامی بالاست  و رهبری قائل به جذب حداکثری است و نظام دنبال این می باشد که باید دوباره به بعضی از افراد فرصت داد تا اثبات کنند فریب خورده اند و قصد همراهی با فتنه را نداشته اند.

وی افزود: اگر کسی بخواهد از شرایط موجود که به تصریح همه تحلیل گران داخلی و خارجی حتی رئیس جمهور زائیده تدبیر مقام معظم رهبری است سوء استفاده کند و با استفاده از اموال و امکانات بیت المال پا در جای پای فتنه گران بگذارد امت حزب الله او را افشا خواهند کرد و این فتنه گری را بر نخواهند تافت.

مدیر حوزه علمیه خوزستان در پاسخ به کسانی که حوادث 88 را فتنه نمی دانند گفت: این تحلیل خود ادامه و بقایای فتنه است و نشان میدهد که این افراد در بدیهی ترین مبانی بصیرتی لنگ می زنند.

وی افزود: بنده نصیحت می کنم اقایان با ارائه اینگونه تحلیل ها خود را در جامعه رسوا نکنند چون مردم وقتی این حرفها را می شنوند یقین پیدا می کنند که  اینها افراد بی بصریتی هستند که یا  مثل کبک سر در برف فرو برده اند و اطرافشان را نمی بینند یا ناخواسته و خدای ناکرده در خط دشمن قرار گرفته اند.

امام جمعه موقت اهواز در پاسخ به سوال خبرنگار رهیاب مبنی بر اینکه آیا می شود از تکرار حوادثی چون فتنه 88 جلوگیری کرد بیان داشت:بی تردید ما نمی توانیم از وقوع فتنه ها جلوگیری کنیم این فرمایش حضرت امیر علی علیه السلام ست که ریشه اصلی فتنه ها آن هواهای نفسانی است که انسان ها پیروی می کنند.

وی ادامه داد:شیطان یاران خودش را دارد و تاریخ بشریت از زمان هابیل و قابیل نشان داده است که فتنه ها قابل تکرار هستند.

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی با بیان اینکه می توانیم جامعه را در قبال فتنه ها بیمه کنیم اظهار داشت:اتفاق مهمی که در تاریخ انقلاب افتاد این بود که امام با استناد به وقایع تاریخی صدر اسلام و انتقال درس های مهم آن روز به امت و عبرت آموزی مردم از آن حوادث در مقابل فتنه ها بیمه شدند.

وی تاکید کرد: فتنه های کور پی در پی سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی شروع شد،فتنه تجزیه طلبی در کردستان وبرخی از استان ها،فتنه جبهه ملی و رد لایحه قصاص،فتنه گروهک ها،فتنه منافقین  که با نام مجاهدین جلو آمده بودند وبه آیات قران استناد می کردند،فتنه بنی صدر،فتنه مهدی هاشمی و جریان منتظری،فتنه 18 تیر78 و بالاخره فتنه سال 1388 و واکنش های مردم در قبال این فتنه ها حاکی از بیمه شدن مردم در فتنه دارد.

مدیر حوزه علمیه خوزستان اضافه کرد: اما بعضی از خواص ما بیمه نشده اند و آن کسی که باید بیشتر فکر درمان خودش باشد بعضی از خواص جامعه هستند.

وی ادامه داد: و الا امروز به برکت انقلاب و درس هایی که امام راحل و امام حاضر به مردم دادند عامه مردم بسیار هشیار هستند.

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی خاطر نشان ساخت: البته این به معنای آن نیست که باید با خیال آسوده بخوابیم تعبیر حضرت امیر این است که اگر بخوابید دشمن شما نمی خوابد.

وی افزود:باید مداوم دنبال بصیرت افزایی در جامعه باشیم و چشمان باز جامعه را بیدارتر کنیم و یکی از بهترین راهها امروز یادآوری همین حماسه نه دی 88 است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود  با اشاره به نقش مردم در خلق حماسه 9 دی اظهار داشت: یکی از ویژگی های بسیار مهم انقلاب اسلامی ایران و نظام بُعد مردمی آن و تکیه نظام بر مردم است.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه علت محدثه انقلاب اسلامی امام و امت بوده است گفت: امت یعنی ملتی که دارای امام هستند و امام پذیر و امامت محور می باشند.
وی ادامه داد: دشمنان قادر به درک و تحلیل ارتباط امام و امت نیستند برای همین هیچگاه نتوانسته اند تحلیل درستی از انقلاب اسلامی وقدرت آن دریافت بکنند.

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی  خاطر نشان ساخت: مردمی که با امام خود مفهوم و اعتبار پیدا می کنند و تبدیل به امت می شوند نه تنها تصریحات رهبر خود را پیگیری می کنند بلکه

اشارات او را هم نصب العین خود قرار می دهند و تلاش دارند تا در مسیری قدم بردارند که امامشان به آنها نشان داده است.

وی  در پایان تاکید کرد: امروز پس از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی با همه فشارها و توطئه های صهیونیزم و آمریکا ، کاستی و نقایص داخلی ، تلاش گسترده سرویس ها جاسوسی و متاسفانه همراهی بعضی از مزدوران داخلی و افراد بی بصیرت و دنیاطلب در بهت و ناباوری دشمنان اسلام، انقلاب اسلامی در اوج و اقتدار خودش به سر می برد.

رهیاب

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان