پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 3988

باغملک نیوز : آغاز به کار نمایشگاه‌های بهاره، نامشخص بودن زمان توزیع سبد دوم کالایی و لزوم بازنگری در کالاهای اولویت دهم از مهم‌ترین اخبار بازرگانی و تجارت در هفته جاری بود.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، با ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری بدنه اجرایی و اقتصادی کشور تحت تاثیر این سیاست‌ها قرار گرفت و در هفته گذشته همه اظهارنظرها حول محور سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی بود.

همچنین جلسه‌ای که مقام معظم رهبری با روسای سه قوه داشت حاوی نکات مهم اقتصادی و محورهای کلیدی بود که در این جلسه تشریح شد.

یکی از کلیدی‌ترین مواردی که مقام معظم رهبری بر روی آن تاکید داشتند مربوط به امنیت غذایی و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم بود همچنین ایشان تاکید داشتند تا درخصوص واردات دقت لازم صورت گیرد تا کالاهای غیرضرور واردات بی‌رویه نداشته باشد.

این رهنمود مقام معظم رهبری باعث می‌شود تا در حوزه تجارت خارجی سیاستگذاری‌های جدیدی صورت گیرد.

در این خصوص حمید صافدل مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد تا سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی باید در حوزه تجارت خارجی جاری و ساری باشد.

او همچنین تاکید کرد تا الگوی جدیدی در واردات وجود داشته باشد و درخصوص کالاهای اولویت دهم نیز بازنگری مجدد صورت گیرد.

از دیگر برنامه‌های مهمی که در هفته جاری برگزار شد می‌توان به نشست خبری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اشاره کرد که در این نشست درخصوص برگزاری چهار نمایشگاه بهاره در شهر تهران و همچنین دو نمایشگاه بهاره در شمیرانات با تخفیف تا 35 درصد مورد اشاره قرار گیرد.

بنابراین گزارش، سبد کالایی در هفته جاری دستخوش تغییر و تحول جدیدی نشد و تنها مشمولین تکمیلی که به آن اضافه شده بودند باعث شد تا صف‌های جلوی فروشگاه‌های زنجیره‌ای طولانی‌تر شود.

هرچند شایعاتی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه اعتبار سبد دوم هنوز تامین نشده است و به احتمال زیاد سبد دوم در سال 93 توزیع شود.

به گزارش فارس، در هفته‌ای که گذشت حبیب‌الله حقیقی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در یک نشست خبری جزئیات قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز را تصریح کرد و افزود: طرح جایگزین طرح شبنم باید تا 3 ماه آینده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت باید تقدیم شود.

همچنین در هفته جاری نمایشگاه‌های بهاره شهر تهران آغاز به کار کردند و در چهار نقطه حکیمه تهرانپارس، پارک ارم، بوستان ولایت و فرهنگسرای خاوران اقدام به عرضه کالاهای مورد نیاز مردم تا 17 اسفندماه می‌کنند.

به گزارش فارس، براساس اعلام یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از 25 اسفندماه توزیع میوه شب عید در میادین میوه و تره‌بار و مراکز توزیع آغاز می‌شود.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم سیب در درب انبار 3 هزار تا 3 هزار و 800 تومان و هر کیلوگرم پرتقال 1500 تا 1650 تومان است که قیمت تمام شده آن در زمان توزیع مشخص می‌شود.

محمد لاهوتی نایب‌رئیس کنفدراسیون صادرات ایران نیز در هفته جاری اعلام کرد که همه بخشنامه‌های مالیاتی صادرکنندگان لغو شده است و نباید از هیچ صادرکننده‌ای مالیات دریافت شود.

به گزارش فارس نعمت‌الله ترکی در حاشیه آغاز به کار نمایشگاه بهاره در تهران از تاسیس چهار مرکز عرضه مستقیم کالا به صورت دائمی در شهر تهران با همکاری شهرداری خبر داد.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان