پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 11008

باغملک نیوز:رییس پلیس راه استان خوزستان گفت: در بعضی جاده‌های ترانزیتی خوزستان آمار تصادفات بسیار بالا است که باید در این جاده‌ها دوربین کنترل و سرعت سنج نصب شود.

.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از تسنیم:قاسم قدرتی با اشاره به روستاهایی که در مسیر جاده قرار دارند اظهار کرد: 39 درصد تصادفات در جاده‌هایی رخ می‌دهد که از وسط روستا و یا شهر‌ها می‌گذرند.

.

وی با تاکید بر اینکه برای کاهش تصادفات در جاده‌های روستایی باید تدابیری اندیشده شود بیان کرد: در بعضی از جاده‌های ترانزیتی خوزستان آمار تصادفات بسیار بالا است که باید در این جاده‌ها دوربین کنترل و سرعت سنج نصب شود.

.

رییس پلیس راه استان خوزستان گفت: هرجا که سرعت عامل تصادفات باشد با نصب تابلو و دوربین می‌-توان جلوی تصادفات را گرفت و سرعت را کنترل کرد.

.

وی احداث جاده کمربندی، وجود علائم هشدار دهنده و رعایت سرعت مطمئنه را از راهکارهای کاهش تصادفات در خوزستان عنوان کرد.

.

تصادف

.

قدرتی جدا سازی مسیرهای رفت و برگشت در مکان‌های بحرانی، ایجاد شیارهای لرزاننده برای هوشیاری رانندگان و ایجاد روشنایی در 30 کیلومتری شهر اهواز را از دیگر راهکارهای کاهش تصادفات در مسیرهای بین شهری استان خوزستان اعلام کرد.

.

وی، مدیریت سرعت، احداث آزاد راه‌ها و بزرگراه‌ها، ساخت جاده‌های کمربندی و بررسی کانون‌های حادثه خیز را از مواردی دانست که در کاهش سوانح رانندگی تاثیر گذار هستند.

.

رییس پلیس راه استان خوزستان تاکید کرد: برای کنترل ترافیک باید از وسایل و امکانات مکانیزه و فن آوری و تکنولوژی روز دنیا استفاده کرد زیرا که آب و هوای خوزستان به گونه‌ای است که هر چه از امکانات به جای نیروی انسانی در هوای گرم استفاده کنیم بهتر است.

.

وی محورهای حادثه خیز خوزستان را سه راهی هفتگل به غیزانیه، هفتگل به باغ ملک، باغ ملک به ایذه، رامهرمز به بهبهان و دیلم به هندیجان اعلام کرد.

.

قدرتی مسیرهای اهواز- اندیمشک به پل زال، اهواز – مسجد سلیمان، رامشیر به ماهشهر و هویزه به بستان را از دیگر محورهای حادثه خیز در استان خوزستان نام برد.

.

, ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان