پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 10898

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی:

باغملک نیوز : سیدصفدر حسینی با ارائه گزارشی درباره عملكرد صندوق توسعه ملی به رئیس جمهور و اعضای هیئت امنای این صندوق گفت: مجموع منابع صندوق توسعه ملی تا پایان اردیبهشت ماه 93 به میزان 40 میلیارد و 168 میلیون دلار است.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از رهیاب، نیوزسیدصفدر حسینی با ارائه گزارشی درباره عملكرد صندوق توسعه ملی به رئیس جمهور و اعضای هیئت امنای این صندوق گفت: مجموع منابع صندوق توسعه ملی تا پایان اردیبهشت ماه 93 به میزان 40 میلیارد و 168 میلیون دلار است.

.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی اظهارداشت: بر اساس قانون بودجه سال 93، باید 2 میلیارد و 800 میلیون دلار از این مبلغ به بخش‌های صنعت و كشاورزی اختصاص یابد.
.
صفدر حسینی با بیان اینكه 200 میلیون دلار در قانون بودجه سال 93 در اختیار صندوق فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته است، درباره برنامه سال 93 این صندوق گفت: 7 میلیارد دلار در سال 93 از محل منابع صندوق توسعه ملی در صنایع بالادستی نفت سرمایه گذاری می شود كه این سرمایه گذاری هم صادراتی است و هم طول دوره بازگشت این منابع بسیار كمتر از طرح های دیگر است.
.

.
وی با اعلام اینكه 2 میلیارد دلار در سال 93 از محل منابع این صندوق برای سرمایه گذاری در بخش پالایشگاه ها و پتروشیمی در نظر گرفته شده است خاطرنشان كرد: سرمایه گذاری در این حوزه نیز مزیت نسبی دارد چون پتروشیمی بیشتر جنبه صادراتی دارد.
.
حسینی از در نظر گرفتن 2 میلیارد دلار برای تکمیل چرخه تولید فولاد به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و در بخش دیگر این گزارش گفت: طرح های نیروگاهی بخصوص آنها كه تكنولوژی بخار سیكل تركیبی و نیز مرتبط با انرژی‌های نو است، حوزه ای جاذب برای سرمایه گذاری و اولویت مناسبی محسوب می شوند.

.
وی با یادآوری جلسات متعدد با وزیر راه و شهرسازی برای تخصیص منابع صندوق توسعه ملی به پروژه های راه و شهرسازی در چارچوب ساز و كارهای صندوق توسعه و مجوزهای قانونی، اظهار داشت: یک میلیارد دلار برای حمل و نقل و خرید هواپیما و خرید واگن و همچنین یک میلیارد دلار برای اسكله بندر شهید رجایی و بندر چابهار در نظر گرفته شده است.
.
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی درباره جزئیات تخصیص منابع ریالی این صندوق به بخش آب و كشاورزی، به تخصیص معادل ریالی یک میلیارد و 500 میلیون دلار به پروژه های استان خوزستان، 500 میلیون دلار به پروژه های سیستان و بلوچستان و مجموعا 8 میلیارد دلار برای استحصال و بهره برداری منابع آبی کشور اشاره كرد.
.
صفدرحسینی با بیان اینكه تاكنون بخش كشاورزی برابر 5 هزار میلیارد تومان و صنعت نیز 3 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی استفاده كرده اند، افزود: در سال 93 با مجموعه اقدامات صورت گرفته و با حمایت بانک مركزی در زمینه گشایش اعتبار طرح ها، تحرك خوبی در كشور ایجاد می شود.
.
وی با اشاره به تأكید هیئت عامل صندوق توسعه ملی نسبت به توزیع اعتبارات صندوق در حوزه هایی كه تأثیرگذاری و منافع توسعه ای بیشتری دارند، از اعمال اصلاحاتی در فرآیند ارائه تسهیلات و اصلاح نظام نامه های ارزی و ریالی و قراردادهای عاملیت با بانک ها خبر داد.
.
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی در مورد اعلام نرخ سود تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی نیز نرخ تسهیلات برای مناطق محروم، 7 استان کشور، کمیته امداد امام خمینی (ره) و فعالیت های دانش بنیان را 4 واحد درصد كمتر از سایر نرخ‌ها اعلام كرد.

.

.

, , , , , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان