پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 10720

مسئول بسیج خواهران ام البنین باغملک:

باغملک نیوز : زنان بیش از نیمی از جمعیت شهرستان باغملک را تشکیل می‌دهند، افرادی که مسئولیت خطیر تربیت نسل آینده را به عهده دارند لذا اهمیت ‌دادن به مباحث بانوان در واقع ارزش نهادن به سلامت خانواده و جامعه است.

به گزارش باغملک نیوز، زنان بیش از نیمی از جمعیت شهرستان باغملک را تشکیل می‌دهند، افرادی که مسئولیت خطیر تربیت نسل آینده را به عهده دارند لذا اهمیت ‌دادن به مباحث بانوان در واقع ارزش نهادن به سلامت خانواده و جامعه است.

.

DSC_0261

.

به همین منظور خبرنگار باغملک نیوز گفتگویی با خانم عوض نژاد فرمانده حوزه مقاومت بسیج خواهران ام البنین باغملک ترتیب داده که در زیر می خوانید:

.

باسلام، لطفا خودتان را معرفی کنید؟
بسم الله الرحمن الرحیم ، سلام علیکم ، عوض نژاد هستم مسئول حوزه مقاومت بسیج خواهران ام البنین شهرستان باغملک.

.

از کمبودهای امکاناتی قشر بانوان در باغملک بگویید؟
شهرستان باغملک از جمله شهرستان های محروم استان خوزستان است.بانوان شهرستان کمبودهای امکاناتی زیادی دارند برای مثال در بُعد ورزش نداشتن پارک مخصوص بانوان یک معضل بزرگی برای این قشر در شهرستان است یا نبود استخر مخصوص بانوان و…
در بحث بهداشتی اگر بررسی کنیم با کمبود پزشک متخصص بانوان روبرو هستیم که در حد یکی دو مورد است و جوابگوی این قشر عظیم در جامعه باغملک نیست.

.

این کمبودها چه تأثیری روی بانوان دارد ؟
یکی از تفریحات سالم برای هر فردی ورزش سالم است و این کمبود ها مثلا در بحث ورزش باعث می شود بانوان اوقات فراغت خود را با تفریحات ناسالم بگذرانند و مثلا به ماهواره روی بیاورند. درکل با کاهش میزان ورزش از سوی بانوان فرهنگ شادابی و نشاط از جامعه می ‌رود و مهارت‌ های اجتماعی جامعه کم می‌شود.

.

image3

.

برای رشد و تعالی بانوان باغملکی و دختران جوان بسیجی حوزه خواهران ام البنین چه کار هایی انجام داده است ؟
جهت رشد و تعالی بانوان منطقه پس از شناسایی نیازمندی ها، برنامه هایی از قبیل آموزش های اخلاقی، عقیدتی، احکام، نهج البلاغه، مباحث خانواده، نشست های روشنگری، برگزاری طرح شجره طیبه صالحین و حتی جهت ایجاد و تقویت روحیه ی نشاط و شاد بودن، برنامه های ورزشی به همراه اردو های فرهنگی، تربیتی و زیارتی درون شهری و برون شهری برگزار می گردد .

.

بسیج خواهران برای اوقات فراغت بانوان در باغملک چه تدابیری اندیشیده است ؟
طرح نشاط (جوانه ها) که شامل کلاس های فرهنگی، هنری، ورزشی و … می شود را در شهرهای باغملک و قلعه تل و میداوود انجام خواهیم داد.

.

در زمینه های سبک زندگی اسلامی چه کار هایی توسط شما صورت گرفته است ؟
با توجه به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری پیرامون سبک زندگی اسلامی در چند سال اخیر فعالیت های بسیج به این سمت روی آورده است. باتوجه به اینکه سبک زندگی اسلامی یعنی همان الگو برداری از سیره و روش ائمه معصومین (ع)، بسیج نشست های روشنگری در این زمینه برگزار کرده است و چون امروزه زندگی ها بیشتر به سمت سبک زندگی غربی روی می آورد لازم است که بطور پیوسته کلاس های آموزشی و یا سخنرانی هایی در این باب برگزار شود.

.

از نظر شما رسالت یک بانوی بسیجی چیست؟
اولین رسالت بانوی بسیجی اطاعت پذیری و ولایت پذیری ست. دیگر رسالت های این بانو حجاب و عفاف و حیا، الگو برداری از حضرت زهرا (س)، تربیت صحیح فرزندان و همسرداری است.

.

نقش زنان در مسائل فرهنگی از نظر شما باید چگونه باشد؟
از آنجایی که نیمی از جامعه را بانوان تشکیل می دهد و نیمی دیگر را هم زنان مدیریت می کنند پس یک زن نقش به سزایی در سالم بودن جامعه دارد. پس یک زن با روش صحیح در تربیت فرزند و شیوه درست همسرداری می تواند یک جامعه سالم و عاری از گناه را بسازد.

.

نظرتان راجع به حجاب و نقش آن در اجتماع چیست ؟
ما به عنوان یک زن مسلمان اولین شاخصه مان حجاب است. که در این مورد می توانیم از بهترین نمونه حجاب یعنی حضرت زهرا (س) الگو برداری کنیم. یک زن با داشتن حجاب در جامعه با امنیت بیشتری می تواند به فعالیت های خود ادامه بدهد و چه بسا اینکه از گناه جلوگیری می کند.

.

برنامه پیشنهادی شما برای ترویج حجاب و عفاف چیست ؟
برای گسترش حجاب می طلبد که کلیه مسئولین با هم همکاری کنند چون امر حجاب موضوعی نیست که یک قسمت در جامعه به تنهایی بتواند آن به وضعیت اسلامی و قابل مطلوب برساند. البته از مهم ترین و تأثیر گذارترین ارگان در این خصوص آموزش و پرورش است.

.
از آنجایی که ماهواره یک تهدید و آسیب در زمینه حجاب و عفاف است پس لازم است که همایش ها و یا نشست های آموزشی و روشنگری در این زمینه بیش از پیش برای بانوان برگزار شود.

.

.

, , , , , , , , , , , , , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان