پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 11033

باغملک نیوز : شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان به مناسبت 21تیرماه روز حجاب وعفاف بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از ایرنا، در این بیانیه که امروز جمعه منتشر شد با تصریح بر این موضوع که عفاف و حجاب صدف و سنگر حمایت از حقوق بانوان ، حفظ کرامت و شرافت انسانی این گوهر الهی است آمده است ˈدختران و زنان محجبه و عفیف سنگربانان کرامت، شرافت، عفت و اخلاق عمومی در سطح جامعه و مدافعان اصلی کیان و بنیان نهاد خانواده در جامعه اسلامی هستندˈ.

.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است ˈ روز ملی عفاف و حجاب فرصتی است مغتنم تا با تبیین و بازاندیشی در خصوص اهمیت، جایگاه وگوهر وجودی زنان و دختران و بررسی ابعاد، زوایا و محسنات حجاب برتر و عفت عمومی ، جامعه را برای حضور زنان و دختران امن کرده و از کرامت ، شرافت و عظمت وجود آنان حفاظت و حراست شودˈ.

.

این بیاینه افزوده استˈ دین مبین اسلام و شارع مقدس با شناخت و توجه به تمام ابعاد و زوایای وجودی زن و حساسیت های بی شمار برای این گوهر ناب الهی با قرار دادن حجاب و پیشه کردن عفت به دنبال مصونیت زن و نه محدودیت او در بطن جامعه از شر ناپاک دلان و ناپاک دیدگان است تا از این رو گوهر حقیقی زن در صدف حجاب او مصون از هر گزندی مانده تا او هم بتواند همانند مردان استعدادهای نهفته خود را به فعل بدل ساخته و همچون مردان مراحل رشد و تکامل وجودی خود را طی کند و در این مسیر بهترین الگوها و نمونه های برتر را از زنان به جامعه و نسل های بشر معرفی کرده استˈ.

.

.

در بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان تصریح شده که یکی از بارزترین و برترین نمونه های الگویی زنان اقتدا به حضرت فاطمه الزهرا (س) و حضرت زینب کبری(س) است که بایستی دختران و بانوان ما با تأسی از سیره عملی این دو بانوی بزرگ اسلام ، مسیر درست رشد و کمال خود را پی بگیرندˈ.

.

در فراز دیگری از این بیانیه آمده است ˈدر این میان ما در میان مادران صبور، دختران و همسران فداکار خانواده های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس کم نداریم بانوانی که با صلابت، شجاعت و عفت مثال زدنی خود و با پیروی از بانوان بزرگ اسلام در عرصه مختلف خوب درخشیدند و با فداکاری ، صبر و وفاداری خود زینب وار زیسته و به وظیفه زینبی خود عمل کردندˈ.

.

این بیانیه خاطرنشان کرده است: کم نیستند بانوان محجبه ای که با اقتدار کامل در عرصه های مختلف علمی، عرصه های گوناگون ورزشی، هنری، اجتماعی حاضر شده و صاحب درجات برتر و نشان های ملی و جهانی غرورانگیزی شدند.

.

اما اینک پس از گذشت سی و پنج سال از پیروزی انقلاب اسلامی و از بین بردن رژیم فاسد طاغوتی ستم شاهی ، دختران و بانوان ایران اسلامی با باز شناخت و بازآفرینی الگو حقیقی یک زن مقتدر، کامل و عفیف در عرصه های گوناگون نظام گام نهاده و همدوش مردان بلکه در پاره ای از موارد جلوتر از آنان حضوری موفق و چشمگیر در عرصه های مختلف اجتماعی ـ سیاسی و اقتصادی دارند.

.

این بیانیه درهمین راستا افزوده است: دختران و بانوان ایران اسلامی با حضور در عرصه های گوناگون جامعه و قبول مسوولیت های خطیر و سنگین نسبت به برداشتن بار امانت این انقلاب اسلامی مجاهدت ها کرده و با حضور در ادوار مختلف انتخابات، شرکت در تظاهرات و راهپیمایی های عمومی و ملی، حضور جدی در اقامه نماز در مساجد و مصلی های نماز جمعه در سراسر کشور با حجاب کامل و عفاف برتر سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی را به نمایش درآورندˈ.

.

بنا به این گزارش امامان جمعه شهرهای خوزستان در خطبه های نماز جمعه به تبیین و اهمیت روز حجاب و عفاف پرداخته و در سخنان خود بر لزوم برخورد با پدیده بدحجابی تاکید کردند.

.

همچنین نمازگزاران اهوازی در مراسم سیاسی – عبادی جمعه نیز شعارهایی در حمایت از حجاب برتر و مقابله با پدیده بدحجابی از طریق ابرازهای فرهنگی و بازدارنده تاکید کردند.

.

.

, , , , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان