پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 11189

دکتر فرجی در گفتگو با باغملک نیوز:

باغملک نیوز : مدیریت شبکه بهداشت و درمان باغملک افزود: به علت گستردگی مسئولیت بهداشت، خانه های بهداشت در همه مناطق مختلف شهرستان موجود می باشد و بهورزان فعالی در این خانه ها مشغول خدمت هستند که تمام خانم های باردار توسط این بهورزان رصد می شود.

به گزارش باغملک نیوز، دکتر علی فرجی مدیر شبکه بهداشت و درمان باغملک در گفتگو با باغملک نیوز در خصوص جزئیات نجات مادران باردار باغملکی به کمک بالگرد در باغملک اظهار کرد : تیم سلامت یک روز قبل از اعزام بالگرد حدود سه الی چهار ساعت کوهپیمایی نمودند تا به محل مورد نظر رسیدند و مراقبت اولیه و ویژه را روی مادرران بارداری که در منطقه گندمکار بوده انجام دادند.

.

فرجی افزود : با توجه به حاد بودن وضعیت مادران و نزدیک شدن به زمان زایمان تیم اعزامی درخواست فوری انتقال مادران را به مکانی دردسترس نمودند.

.

2

.

مدیریت شبکه بهداشت و درمان عنوان کرد : پس از پیگری و تماس با فرماندار شهرستان باغملک و پیگری مکرر ایشان با استان موفق به اعزام بالگرد به منطقه قارون در کوه های منگشت شدیم.

.

وی گفت : در حال حاظر حال طبیعی مادران رضایت بخش است و در مهمانسرای بیمارستان برای مراقبت های ویژه اسکان داده شدند.

.

در ادامه فرجی در خصوص نجات این دو مادر گفت : هدف شبکه بهداشت برنامه ریزی برای بالا بردن بهداشت و سلامت در شهرستان است.

.

وی افزود: به علت گستردگی مسئولیت بهداشت، خانه های بهداشت در همه مناطق مختلف شهرستان موجود می باشد و بهورزان فعالی در این خانه ها مشغول خدمت هستند که تمام خانم های باردار توسط این بهورزان رصد می شود و در صورت وخیم بودن سلامتی مادر بارداری به ماما اطلاع داده می شود و از آن طریق شبکه بهداشت و درمان وارد عمل می شود.

.

علی فرجی بیان کرد : به خاطر همین گستردگی خانه های بهداشت و رصد مادران باردار هیچگونه مرگ مادری در سال 92 در باغملک رخ نداده است.

.

این مقام مسئول گفت : خانه های بهداشت هر منطقه لیستی از مادران باردار در اختیار دارند و با سرکشی مداوم از وضعیت مادران و حتی با بررسی وقت زایمان را به آنها اطلاع می دهند و همچنین اگر مادرای مراجعه نکند بهورزان شبکه بهداشت جویای وضعیت مادران می شوند.

.

وی گفت : در خصوص دو مادر نجات یافته نیز وضعیت به همین صورت بوده که مادران بارداری در منطقه کوهستانی و صعب العبور گندمکار و قارون بودند که با توجه به نزدیک شدن زمان زایمان و عدم مراجعه به خانه های بهداشت و باتوجه به وضعیت بدنی و سلامتی ایشان در مراجعات قبلی، شبکه بهداشت و بهورزان مراقبت های اولیه مادران با توجه به احتمال بحرانی بودن وضعیت مادران و صعب العبور مسیر گندمکار و قارون و وارد عمل شد .

.

.

, , , , , , , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان