پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 11963

باغملک نیوز:استاندار خوزستان گفت:خوزستان در سال ۹۲ از لحاظ فراوانی تلفات جاده ای در رتبه هفتم کشوری قرار گرفت.

.

به گزارش باغملک نیوزبه نقل ازتسنیم :عبدالحسن مقتدای صبح امروز در جلسه بررسی راهکارهای ایمن سازی وتجهیز شبکه حمل و نقل شهرهای استان که در سالن همایش شهید هاشمی استانداری برگزار شد اظهار کرد: 20 درصد حمل ونقل کشور در خوزستان صورت می¬گیرد و سال گذشته این استان در رتبه هفتم کشوری از لحاظ تلفات جاده ای قرار گرفت.

.

 

وی با بیان اینکه آمار تصادفات جاده ای در استان خوزستان بسیار بالاست افزود: 54 درصد ترانزیت نفتی از جاده های استان خوزستان صورت می¬گیرد لذا باید جاده¬های استان ایمن سازی شود.

.

 

استاندارخوزستان گفت: 71 درصد تلفات تصادفات رانندگی خوزستان، مربوط به جاده های برون شهری است.

.

 

استاندار خوزستان تاکید کرد: باید دستگاه ها تا زمان خارج شدن خودرو حمل و نقل مسیر را برای مردم ایمن سازی کنند و اگر حادثه ای قبل از خروج خودرو از استان صورت بگیرد مسولیت حادثه به عهده دستگاه مربوطه است.

.

 

مقتدایی با اشاره به آغاز سفرهای تابستانی اظهار کرد: 30 درصد تلفات جاده ای در تابستان و شهریور ماه صورت می¬گیرد باید برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای کاهش تصادفات برنامه ریزی شود.

.

عبدالحسن مقتدایی، استاندار خوزستان

.

 

وی تاکید کرد: باید طرح جامع و عملیاتی برای کاهش تصادفات جاده ای اجرا و هزینه های مورد نیاز کارشناسی شود.

.

 

استاندار خوزستان افزود: وضع ایمن جاده ها متناسب با خروجی و ورودی مسیرها و حجم سرمایه گزاری متناسب برای شهروندان نیست.

.

 

مقتدایی گفت: خوزستان با وجود تمامی تاسیسات در حوزه نفت ،کشت و صنعت، پتروشیمی و غیره ، توسعه در این بخش ها متناسب با زیر ساخت ها نیست.

.

 

وی با تاکید بر اینکه آمار تصادفات باید سیر نزولی داشته باشد افزود: باید دستور العمل هایی تعیین کنیم تا هرکسی که وارد استان می¬شود این دستور العمل ها را رعایت کند.

.

 

استاندار خوزستان گفت: باید امکانات را برای مردم فراهم کرد با حقوق خود آشنا شوند و مسولان نیز باید وعده های خود را عملی کنند.

.

 

, , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان