پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 21404

باغملک نیوز : این کودک خوزستانی، هستی معین، عضو 11 ساله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باغملک نام دارد که موفق شد نشان و دیپلم افتخار پانزدهمین نمایشگاه سه سالانه نقاشی کودکان در کشور فنلاند را دریافت کند.

به گزارش باغملک نیوز، “درخشش کودک خوزستانی در پانزدهمین نمایشگاه 3 سالانه نقاشی کودکان فنلاند” این خبری بود که در تاریخ 3 آذرماه سال جاری در خبرگزاری های مطرح کشوری انتشار یافت.

.

این کودک خوزستانی، هستی معین، عضو 11 ساله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باغملک نام دارد که موفق شد نشان و دیپلم افتخار پانزدهمین نمایشگاه سه سالانه نقاشی کودکان در کشور فنلاند را دریافت کند.

.

هستی معین، کودک باغملکی عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با نقاشی خود که در آن تلاش مردان و زنان شهر خود را برای برداشت محصول به تصویر کشیده بود توانست پس از رقابت با 5 هزار و 880 اثر رسیده از 77 کشور جهان این جایزه را کسب کند.

.

این مسابقه با موضوع «غذا» (فرهنگ و آداب غذا خوردن و روش‌های تهیه غذا، غذاهای مصرفی) و با هدف ترویج آموزش هنر و هنرهای تجسمی به‌ صورت ملی و جهانی با همکاری متخصصان هنر، فرهنگ و آثار هنری و تشویق و آموزش افراد به کسب تجربه از دنیای هنر سال 2014 در کشور فنلاند برگزار شد.

.

در همین خصوص خبرنگار باغملک نیوز گفتگویی با هستی معین صاحب دیپلم افتخار از فنلاند ترتیب داده است که در ادامه می خوانید:

.

خود را به طور کامل معرفی کنید ؟
من هستی معین هستم . ۱۲ سال دارم، کلاس ششم را در مدرسه مهدیه می گذرانم.

.

از چند سالگی شروع به نقاشی کردید؟
من از کودکی نقاشی می کشیدم . یعنی از وقتی که مهد کودک می رفتم و توانستم قلم به دست بگیرم نقاشی می کشیدم و خیلی به این کار علاقه داشتم و سال قبل در کانون پرورشی فکری کودکان ثبت نام کردم و این کار را در حضور استادم خانم فرازمند با جدیت دنبال کردم.

.

has1

.

در کدام مسابقات شرکت کردید ؟
اولین مسابقه ای که شرکت کردم همین مسابقات فنلاند بود که مقام اول مسابقات را کسب کردم.

.

چه شد که این نقاشی را کشیدید؟
من با توجه به موضوعی که استادم به ما گفت این نقاشی را کشیدم . موضوع مسابقه در مورد محصول مصرفی منطقه خود بود. که من هم ذهنم سمت برداشت گندم در مزارع رفت و زحمت کشاورزان را به صورت نقاشی درآوردم. این اولین نقاشی من در کانون پرورشی بود که آنها زحمت فرستادن به مسابقه را کشیدند و موفق به کسب مقام شدم.

.

چه کسی شما را در این راه تشویق کرد؟
والدین و البته مادر بزرگم بهترین مشوق های من بودند.

.

به جز نقاشی به هنر دیگری هم مشغول هستید؟
بله . من وقتی که نقاشی می کشم برای آنها داستان هم می نویسم و در واقع به داستان نویسی هم علاقه دارم.

.

آیا دوست داری این راه را ادامه بدهید؟
بله. من خیلی علاقه دارم و آنقدر ادامه می دهم تا روزی نقاش بزرگی شوم.

.

مناظر و طبیعت را چگونه می بینید؟
من وقتی در طبیعت قدم بر میدارم این طور نیست که خیلی سرسری رد شوم همه چیز را با دقت نگاه می کنم و دوست دارم همه مناظر را به تصویر در بیاورم.

.

چه توصیه ای به هم سن و سالان خود دارید؟
من به دوستان و هم سن و سالان خود می گویم که در هر هنر و هر رشته ای که هستند و در هر کاری که استعداد دارند ناامید نشوند و تا جایی که می توانند ادامه بدهند که حتما موفق می شوند.

.

has2

.

هستی معین چه آرزویی دارد؟
من دوست دارم در آینده پزشک شوم و البته در کنار آن نقاشی را ادامه دهم تا روزی نقاش بزرگی شوم.

.

چه در خواستی از مسئولین دارید؟
من انتظار زیادی از کسی ندارم ولی دوست دارم مسئولین و کسانی که کاری از آنها بر می آید به ما نوجوانان هم بها دهند زیرا کسان زیادی هستند که در حرفه های مختلف استعداد دارند ولی متاسفانه به آنها بها داده نمی شود. من دوست دارم داستان هایی که مطابق با نقاشی هایم می نویسم چاپ شود. اگر کسی صدای من را می شنود کاری کند. فقط کانون پرورشی فکری از من تشکر کرد.

.

در آخر اگر حرف خاصی دارید بفرمائید؟
من می خواهم از همه کسانی که در این راه به من کمک کردند تشکر کنم. از پدر و مادر و مادربزرگم ، معلمم خانم ساناز مرتضایی، مدیر مدرسه خانم زنگنه که من را یاری کرد، آقای آقایی مدیر کانون و خانم ناهید فرازمند استاد عزیزم سپاسگذرام که من را تنها نگذاشتند.

.

, , , , , , , , , ,
لینک کوتاه مطلب :
 1. fatiiiiiiiiiiiii

  سلام.واقعا گل گاشت.دستش طلا

 2. Donya

  سلام من خاله ی هستی هستم هستی خیلی هنرمنده ومن بهش افتخار میکنم که باعث غرور ایران شد وامید وارم مقام ها بیشتر از این هم کسب کنه

 3. منصور

  سلام درود بر شما که افتخار اوردی برای شهرمان

 4. ذکوی

  من هم بهش تبریک ميگم علاوه بر اینکه خودش افتخار آفرینی کرد باعث افزایش اعتماد سایر کودکان ما هم میشود
  بزرگواران باغ ملک نیوز انشاء خط اول و سن هستی خانم را اصلاح کنید با تشکر

 5. من یار مهربانم

  سلام به هستی تبریک میگم واقعا کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان در ظهور استعداد کودکان و نوجوانان خیلی خیلی تاثیر داره امیدوارم که هستی الگوی شایسته ای از اعضا کتابخوان کانون برای سایرین باشد.

 6. ناشناس

  سلام هستی جان بهت تبریک میگم گلی خوشحالمون کردی خیلی .برات آرزویه موفقیت بیشتر میکنم

 7. معصومه

  سلام هستی جان از صمیم قلب از موفقیتی که بدست آوردی خوشحال شدم تا حالا ندیدمت اما بهت حساااااااااااااااااااااابی افتخار میکنم
  ایشالا موفقیت های بالاتر

 8. حمید 1000

  سلام و خسته نباشید به هستی خانوم.
  وقتی جهت اخبارتون میخواین عکس بگیرین سعی کنید عکس شما در برگیرنده خیلی چیزها باشه. مثلاً هستی خانوم رو درحال نقاشی کردن نشون بدین. یا در حالی که داره به نقاشی خودش نگاه میکنه یا وقتی دارید باهاش مصاحبه می کنید. آخه اینا چه عکسایی هستش که گرفتین!؟ وایساده جلوی یه دیوار که به لطف شما آدم رو یاد هرچی بدبختیه توی باغملک هست میندازه!!! البته ببخشید که این نکته رو گفتم، بخاطر کار خودتونه. یه نگاه بندازین به سایر اخبارتون، بیشتر مدیران مورد گزارش نشستن پشت میز، چه اشکالی داره عکس شهردار سر یکی از پروژه ها گرفته بشه؟ یا چه اشکالی داره یه عکسی از فرماندار بگیرین موقع ورود به فرمانداری با صلابت و غرور!! یا رییس بهداشت رو با هم برین یه مرکز درمانی یا بیمارستان اونجا ازش عکس بگیرین که مشغول عیادته یا داره بازدید می کنه.. باز هم ببخشید… خدا قوت.

 9. للللللللللللل

  سلام چرا از محیطی که هستی درآنجا نقاشی کشیده ومربیش مصاحبه نگرفتین

 10. مردوسی

  سلام هستی جان از صمیم قلب از موفقیتی که بدست آوردی خوشحال شدم انشاالله در تمامی مراحل زندگیت پیرئز و سربلند باشی

 11. امیر قاسمی

  با سلام
  کسب مقام اولی مسابقات نقاشی در کشور فنلاند از طرف شما باعث افتخار برای ایران و شهرستان باغملک می باشد و استعداد شما نمونه ای از استعدادهای بی نام و نشانی است که نیاز به کشف و توجه بیشتر در منطقه دارد که این با حمایت همه مسئولین میسر و شدنی است . واقعاً خوشحال شدم . تبریک
  به امید موفقیت شما و همه بچه های منطقه

 12. ARAM BOOK

  سلام .باعث افتخاره

 13. پرنیان خادمی

  هستی جان تو باعث افتخار شهر باغ ملک شدی من و خواهرم پارمیدا به تو و خانواده ات تبریک می گوییم

 14. رضا

  سلام.
  هستي جان اميدوارم در تمام مراحل زندگيت موفق باشي.

 15. حمیدمعین

  هستی دخترم من به تو افتخارمی کنم امیدوارم که درتمام مراحل زندگی موفق وسربلندباشی وازهمه کسانی که به ما لطف داشتن وپیام تبریک فرستادن بی نهایت سپاس گذارم

 16. mojtaba..............nazari

  باسلام.
  باآرزوی موفقیت ها درهمه عرصه های زندگی…و تبریک بمناسبت موفقیتت هستی جان ..
  ….(بدون شک موفقیتت موجب خرسندی ماخواهد شد…)

 17. همتا معین

  هستی خواهرم من به تو افتخار می کنم که باعث افتخار شهر باغملک و کشور ایران شدی ..ازطرف خواهرکوچکت همتا…………………….

 18. حسین

  نشد بیام تبریک بگم پس از همین جا تبریک

 19. هانیه

  سلام هستی جان تو واقعا باعث سربلندی شهر باغملک شدی و من که دوست تو هستم به تو افتخار میکنم و همچنین مدرسه مهدیه نیز به تو افتخار خواهد کرد از طرف دوستت هانیه (ب)

معرفی شهرستان