پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 24375

تازه ترین بررسی ها از افزایش میزان تولید زباله در آمریکا حکایت دارد، به طوری که سرانه تولید روزانه زباله در این کشور، به بیشترین میزان در جهان رسیده است. این وضع سبب شده است تا نخستین کارخانه تولید برق از زباله، پس از سال ها در آمریکا مجوز بگیرد.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از شبکه خبر، روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در شماره امروز خود در اینترنت نوشت: نخستین مرکز تجاری جمع آوری و تولید برق از زباله در آمریکا در ۲۰ سال گذشته، آماده سازی می شود تا روزانه سه هزار تن زباله را به برق مورد نیاز هزاران خانه تبدیل کند..

این مرکز پس از آن راه اندازی می شود که آمریکا حد نصاب تازه ای در زمینه تولید زباله بر جا گذاشت؛ از این رو، طرح ساخت مراکز تولید انرژی از زباله به عنوان ابزار راهگشا در این زمینه، مطرح شده است.

با توجه به این مشکل، مراکزی با هزینه ۶۷۰ میلیون دلار (که در اروپا رایج است)، در ماساچوست، نوادا، ویرجینیا، ویسکانسین و دیگر ایالت ها مد نظر قرار گرفته است.

برابر آمار، هر آمریکایی هر روز چهار و چهار دهم پوند (حدود دو کیلو و دویست گرم) زباله تولید می کند که از این لحاظ، در رتبه نخست جهان قرار می گیرد. این وضع نشان دهنده شکست برنامه های آمریکا در زمینه فرهنگ سازی کاهش مصرف و گامی به سوی بازیافت مواد است.

به گفته تد مایکلز، رئیس شورای احیای انرژی که یک انجمن تجاری در آمریکاست، مردم ۳۰ سال پیش می گفتند ما به ساخت مراکزی برای تولید انرژی از زباله نیازی نداریم و در این باره ابراز خوش بینی می کردند. حال آنکه امروز، گزینه اندکی پیش روی آمریکا قرار دارد.

, , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان