پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 24630

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در اهواز:

باغملک نیوز : کریمی قدوسی گفت:دکتر حداد گفتند من زمانی که علی بچه بود منزل شهیدمطهری رفت و آمد داشتم روزی شهید به من گفت :این علی مشکل دارد” مادرعلی مطهری می گفت “من آرزو می کنم این بچه وارد سیاست نشود” الان هم مادر وی خیلی نگران و ناراحت هستند.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از رهیاب ،محمدجواد کریمی‌قدوسی نماینده مردم مشهد و  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  که به اهواز سفر کرده است شب گذشته درمسجد موسی بن جعفر اهواز در خصوص علی مطهری و نطق اخیرش در مجلس گفت:مطهری تحریک پذیر است، اخیرا نیز ملاقاتی با خاتمی یک از سران فتنه داشته است، خاتمی در آن جلسه به مطهری می گوید “تو مدرس ثانی هستی تو مثل پدرت حر و آزاده هستی حمایت تو از موسوی و کروبی فوق العاده اثر گذار بوده است احسنت بر تو”.

وی ادامه داد:  اصحاب فتنه دور مطهری جمع می شوند  در کمیسیون امنیت هم بارها آمده و در حمایت از فتنه گران  از وزیر اطلاعات سوال می کرد بعد از این همه مبانی که مقام معظم رهبری، مراجع و نخبگان در خصوص فتنه 88 گفته اند و این مشاهدات عینی باز اینگونه موضع گیری می کند.

کریمی‌قدوسی تصریح کرد:مستند زیبای صدا وسیما یک گوشه کوچک از ابعاد فتنه را نشان داد، در فتنه هماهنگی کامل با ناتو در اروپا صورت گرفت از ناتو کمک خواستند تا به ایران حمله نظامی کنند شما اوکراین را ببینید بعد از فتنه ای که در این کشور رخ داد 5 میلیون نفر آواره شدند 4 هزار نفرکشته و 10 هزار نفر زخمی شدند یک کشور تجزیه شده است هر کس می خواهد  حرفی بزند از لوله تفنگ حرف می زند و کشورشان در معرض تاخت و تاز غرب و روسیه قرار گرفته است.

وی ادامه داد:این همان نقشه ای بود که در فتنه 88 برای ایران داشتند اینجا نقش مردم در جلوگیری از جنگ های خیابانی آشکار می شود حضرت آقا فرموند “شما می خواستید مردم را به جان هم بندازید” بعد از این همه مشاهداتی که ملت از فتنه دیدند مطهری یوم الله 9 دی را با این جمله زشت به خاطر مستند صداو سیما ، یوم الشیطان می خواند حتی نمایندگانی که دوستان خودش هم بودند به او گفتند “بس کن ادامه نده”.

وی افزود:دکتر حداد گفتند من زمانی که علی بچه بود منزل شهیدمطهری رفت و آمد داشتم روزی شهید به من گفت :این علی مشکل دارد” مادرعلی مطهری می گفت “من آرزو می کنم این بچه وارد سیاست نشود” الان هم مادر وی خیلی نگران و ناراحت هستند.

 

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  با اشاره به علت محاکمه نشدن سران فتنه تا امروز اظهار داشت:جرم سران فتنه خیلی سنگین است در فقه اسلامی کاری که اینها کردند “بغی” نام دارد کاری که طلحه و زبیر انجام دادند، در مجلس هشتم خدمت مقام معظم رهبری رفتیم و گفتیم چرا اینها محاکمه نمی شوند حضرت آقا فرمودند “در آن راهپیمایی 24 خرداد خیلی ها آمدند و من خیلی ها را می شناختم ولی در حوادث عاشورا خیلی از اینها دیگر نیامدند” یعنی من صبر کردم تا آنهایی که نمی دانند بدانند با چه دستی به خیابان ها آمده اند.

وی ادامه داد:محاکمه سران فتنه اگر فی البداهه در همان روز انجام می شد وحکم سنگین آنها اجرا می شد امروز پیراهن عثمان دیگری درست می کردند وفرقه ها به وجود می آمد اما صبر شد و کم کم اطلاعات بیرون داده شد تا زمینه کامل فراهم شود و مطالبه عمومی برای محاکمه فتنه گران به وجود آید.

 کریمی‌قدوسی تصریح کرد:اگر سران فتنه امروز هم بیایند توبه کنند توبه آنها پذیرفته می شود اما آنها حاضر نیستند، همین وزیر علوم چرا استیضاح شد چهار نفر دیگری که به مجلس معرفی شدند به آنها گفته بودند “مبادا مجلس می روید در محکومیت فتنه حرف بزنید” از آن طرف مجلس هم خط قرمزش فتنه بود تا نفر آخری که اقای فرهادی اعلام کرد خط قرمزش فتنه است مجلس هم به او رای داد.

 

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه اصاح طلبان به دنبال مجلس خبرگان رهبری هستند گفت:خاتمی در چند جلسه تاکید می کند که ما باید دنبال دو مجلس باشیم او در جلسه با اصلاح طلبان گفته است “خبرگان آینده باید رهبر ساز باشند ما با اقای هاشمی رفسنجانی بر سر شورای رهبری به توافق رسیده ایم” .

وی ادامه داد:اجماع برای ریاست خبرگان بیشتر بر سر آیت الله مومن ، یزدی و جنتی است البته ایت الله جنتی خودشان نمی خواهند و تمایل ندارند ولی بحث ریاست ایت الله مومن جدی است از طرفی آیت الله طبسی به کسی گفته اند “اقای هاشمی با ما برخورد سیاسی می کند می داند کاندیدا نمی شوم می گوید کاندیدا شو که اگر فردا خودش کاندید شد بگوید من به ایشان گفتم نیامد برای همین من آمدم”

 

  کریمی‌قدوسی تصریح کرد: حضرت اقا فرمودند” شعار اعتدال شعار خوبی است اما مواظب باشید با این شعار نیروهای ارزشی حذف نشوند” ما امروز یه لیست به عدد و نفر با تمام جزئیات داریم که قریب به اتفاق تا جایی که توانستند نیروهای ارزشی را از دستگاه های مختلف حذف کردند و به جای آنها عناصر فتنه را گذاشتند کسانی که در فتنه زندان رفتند را به کار گرفتند.

وی گفت: در کمیته روابط خارجه سنای امریکا وقتی از اقای ظریف می پرسند اگر مذاکرات شکست بخورد در سیاست خارجه شما چه تغییری رخ می دهد ؟اقای ظریف می گوید روندی که امروز ما شروع کردیم تغییر در سیاست خارجی جمهوری اسلامی است اگر شما با ما کنار نیایید 16 ماه دیگر در انتخابات مجلس یک جریان ضدغرب قدرت را به دست می گیرد” من در سوالم از ظریف پرسیدم منظور این حرفتان  ایناست که شما غربی هستید؟ که قرار است کسانی بیایند که ضد غرب باشند؟

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اقای روحانی هم مثل هاشمی اصلا قبول ندارد فتنه ای بوده است مرتب هم دارد نصیحت می کند در همین دیدار حضرت آقا با مهمانان خارجی کنفراس وحدت اسلامی حرفهایی زد که اصلا شان نزول نداشت وی گفت “پیامبر قاتل عموی خودش را بخشید پیامبر به قانون عمل می کرد” کی پیامبر قاتل حمزه را بخشید؟ اولا حق شخصی بود در ضمن پیامبر مکه را فتح کرد و در اوج پیروزی و فتح، رحمت ورافت اسلامی را نشان داد این همان پیامبری است که با یهود بنی قریظه که نقض عهد و پیمان کرد جنگید و حکم داد گردن آنها زده شود.

 

, , , , , , ,
لینک کوتاه مطلب :
  1. آفتاب

    خیلی سخنرانی پرمحتوا و روشنگرایانه ای بود
    چقدر حضرت آقا بصیرن و سعه صدر دارن چقدر دور اندیش …
    خدا بر عمرشون بیفزاید

معرفی شهرستان