پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 24253

بر اساس اعلام محققان، سال ۲۰۱۵ یک ثانیه طولانی‌تر است که این مسأله می‌تواند عملکرد اینترنت در سراسر جهان را با اختلال مواجه کند.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از ایسنا، تصمیم‌گیری برای افزودن یک ثانیه اضافی توسط رصدخانه پاریس و مرکز بین‌المللی چرخش زمین (IERS) اتخاذ می‌شود.

افزودن این یک ثانیه اضافی بسیار ضروری است، چراکه سرعت چرخش زمین بتدریج – حدود دو هزارم یک ثانیه در هر سال – کاهش پیدا می‌کند.

مانند سال کبیسه، این یک ثانیه کبیسه باید بدلایل ریاضیاتی و برای انطباق با ساعت اتمی اضافه شود؛ ثانیه کبیسه معمولا به یکی از دو تاریخ ۳۰ ژوئن (۹ تیر) یا ۳۱ دسامبر (۱۰ دی) افزوده می‌شود.

با افزوده شدن این یک ثانیه اضافی، تعداد کل ثانیه‌های سال ۲۰۱۵ به ۳۱/۵۳۶/۰۰۱ ثانیه می‌رسد.

این یک ثانیه اضافی در ساعت ۲۳:۵۹:۶۰ روز ۳۰ ژوئن (۹ تیر ۹۴) اضافه خواهد شد و تعداد ثانیه‌های روز ۳۰ ژوئن از ۸۶ هزار و ۴۰۰ ثانیه به ۸۶ هزار و ۴۰۱ ثانیه افزایش پیدا می‌کند.

اما افزودن این یک ثانیه می‌تواند اختلالات زیادی در اینترنت جهان ایجاد کند و حتی احتمال از دسترس خارج شدن برخی سایت‌ها نیز وجود دارد.

برای کاستن از مشکلات احتمالی، برخی شرکت‌ها مانند گوگل کسری از ثانیه را به سال قبل اضافه کرده‌اند تا به جهش ناگهانی نیاز نداشته باشند.

برای بیست و ششمین بار از سال ۱۹۷۲ میلادی است که یک ثانیه اضافی به ساعت هماهنگ جهانی (UTC) افزوده می‌شود.

, , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان