پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 24065

رئیس موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: در حوزه بیماری‌های انسانی از ۹ واکسن انسانی موجود در کشور ۷ نمونه آن در موسسه رازی تولید می‌شود.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از تسنیم، حمید کهرام در حاشیه همایش سراسری معاونان حقوقی وزارت جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران به مناسبت جشن ۹۰ سالگی این موسسه با اشاره به اینکه سرم‌های ضدمارگزیدگی و عقرب‌گزیدگی این سازمان برای مصرف داخلی تولید شده است، اظهار داشت: هر ریال از این سرم‌‌ها بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه درصدد افزایش صادارت محصولات تولیدی این موسسه تحقیقاتی هستیم، افزود: تحقق این مهم نیارمند ورود تکنولوژی‌های روز و نوین با برنامه‌ریزی‌های از پیش تعیین شده است.

کهرام با اشاره به اینکه بیماری تب برفکی تلفات زیادی را در حوزه دام به همراه داشته است، خاطرنشان کرد: این بیماری ویروسی توسط واکسن کنترل می‌شود اما متاسفانه ماندگاری ایمنی این واکسن در بدن دام‌ها تنها ۳ تا ۴ ماه است.

رئیس موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی با بیان اینکه واکسن روغنی تب‌برفکی با ماندگاری ایمنی طولانی‌تر به تولید رسیده است، تصریح کرد: این واکسن در حال حاضر تنها در ۴ کشور دنیا به تولید رسیده است.

وی با اشاره به تولید واکسن آنتروتوکسیمی و با بیان اینکه کلیه دام‌ها باید در سال ۲ بار از این واکسن استفاده کنند، تصریح کرد: کیفیت این محصول ارتقا پیدا کرده است.

کهرام با اشاره به اینکه واکسن قانقاریا در گوسفندان در مشهد به صورت “فرمانتوری” تولید شده و در حال طی کردن مراحل کنترل کیفی است، گفت: این واکسن از سال ۹۴ وارد بازار مصرف می‌شود.

رئیس موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی با بیان اینکه واکسن روغنی دوگانه ۰.۲ سی‌سی در مرند برای طیور به تولید رسیده است، خاطرنشان کرد: استفاده از این واکسن توسط مرغداران کشور مورد استقبال قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد از فرآورده‌های بیولوژیکی کشور در موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی تولید می‌شود، اظهار داشت: در حوزه بیماری‌های انسانی از ۹ واکسن انسانی موجود در کشور ۷ نمونه آن در موسسه رازی تولید می‌شود.

 
 
, , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان