پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 24084

دادستان عمومی و انقلاب گرگان از طرح ضربتی مبارزه با قلیان درکافه سنتی های مناطق گردشگری این استان خبر داد و گفت: عرضه کنندگان قلیان طبق مصوبه هیئت وزیران تا 130 میلیون ریال جریمه می شوند.

به گزارش باغملک نیوز حجت الاسلام سید مصطفی حقی در گفت وگو با میزان، دراین باره اظهارکرد: به رغم فشارهای زیادی که به تشکیلات دادستانی استان وارد شد که طرح جمع آوری قلیان ها قابل اجرا نیست اما باعزمی جدی نسبت به جمع آوری قلیان ها و معرفی متصرفین عرضه کنندگان به دستگاه قضایی اقدام کرده ایم. 
  
وی گفت: این طرح از ابتدای شهریور ماه امسال آغاز شده و تا زمان ریشه کنی این معضل ادامه خواهد یافت. امروز با جدیت اعلام می کنیم که کافه سنتی ها از عرضه قلیان به صورت آشکار پاک و جمع آوری شده است. 
  
دادستان عمومی و انقلاب گرگان در ادامه افزود: عرضه قلیان در اماکن عمومی جرم است و هیچ مجوزی در این خصوص وجود ندارد ومجوزهای سابق که در این بخش صادر شده بود به موجب رای دیوان عدالت اداری باطل شده است. 
  
وی اضافه کرد: مبادرت به معدوم کردن قلیان ها درسطح استان نموده ایم و تمام دادستان ها به صورت جدی وارد این موضوع شده اند. 
  
حجت الاسلام حقی با اشاره به افتتاح مراکز زیر زمینی در سطح استان اظهارکرد: همه این قلیان سراهای زیرزمین شناسایی شده اند و در قالب طرح های ضربتی با آن ها برخورد و مجرمان به دستگاه قضایی معرفی شدند. 
  
به گفته ی وی در نخستین مرحله از اجرای این طرح ضربتی 6 قلیان سرا در مناطق پاسرو، چهارراه شهدا و روستای زنگیان پلمب و همه ی قلیان های موجود در آن ها ضبط و برای امحا به مرکز بهداشت گرگان تحویل شد. 
  
همچنین در این طرح 3 نفر از مالکان و گردانندگان این اماکن دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
, , ,
لینک کوتاه مطلب :
  1. انشاالله استقبال بشه از این طرح

معرفی شهرستان