پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 23627

باغملک نیوز : جلسه معاونین آموزشی ادارات قطب 4 خوزستان با حضور اسدی رییس گروه آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان به میزبانی باغملک برگزار شد.

به گزارش باغملک نیوز، جلسه معاونین آموزشی ادارات قطب 4 خوزستان با حضور آقایان اسدی رییس گروه آموزش متوسطه، بابلی رییس اداره متوسطه اول، امین پور رییس آموزش فنی و حرفه ای و کاردانش اداره کل آموزش وپرورش به میزبانی باغملک برگزار شد.

در این جلسه معاونین آموزشی شهرستان های هفتکل، ایذه، باغملک، دهدز، صیدون، مسجدسلیمان، لالی و اندیکا با حضور در سالن جلسات آموزش و پرورش باغملک در خصوص محور جلسه تبادل نظر و همفکری نمودند.

gpic77_1

در ابتدا عیسی درویش پور رییس آموزش و پرورش باغملک با حضور در جلسه معاونین و عرض خیر مقدم، آموزش را مهم و با ارزش توصیف و عنوان کرد : عمده کار آموزش و پرورش کار معاونین محترم آموزشی است و البته اگر از دیدگاه سیستمی به آموزش و پرورش نگاه کنیم می توان آموزش را مغز سیستم تلقی نمود.

وی ادامه داد : همانطور که در سیستم بدن انسان، مغز به دیگر اجزا فرمان داده و مسیر وجهت را مشخص می نماید در آموزش و پرورش نیز آموزش است که می تواند مسیر و جهت رسیدن تعالی و ترقی را ترسیم نموده و موجب رشد استعدادهای جامعه در ابعاد مختلف شود.

درویش پور گفت : لذا امید است جلسه امروز موجب شود با هم اندیشی در خصوص راه های توسعه، ترقی و تعالی آموزش و پرورش استان، قطب و منطقه به نتایج مثمر ثمری رسیده و گامی به سوی پیشرفت همه جانبه استان برداشته شود.

gpic77_4

در ادامه آقای اسدی رییس گروه آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان با تشکر از حضور معاونین آموزشی ادارات قطب 4 و آموزش و پرورش باغملک، اهتمام جدی در بحث آموزش را خواستار شد.

وی کیفیت بخشی را در آموزش ضروری و به 4 محور دانش آموز، اولیا، مدیر و دبیران تقسیم و اشاره کرد : می بایست از تمام ظرفیت ها استفاده حداکثری کرد که اگر این کار به بالا آمدن نمرات کتبی دانش آموز کمک نماید اولا جایگاه استان بالاتر رفته و وقتی مفهومی کار شود سهم 25 درصدی دانش آموز در کنکور دیده می شود چرا که زیر ساخت کنکور در سایه پایه سوم و پیش دانشگاهی است.

DSC00686

اسدی افزود : برنامه ها همیشه کل به جز بود و طرح های زیادی از جمله 23 طرح روانه مدارس که ابتکار عمل از مدیر گرفته می شد، حال امسال تمام برنامه ها در یک برگ خلاصه شده چون می خواهیم در مدرسه به خلاقیت ها پرداخته شود.

رییس گروه آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان ضمن اشاره به طرح ها و برنامه های بعضی از ادارات، آنها را خوب ارزیابی نمود و از معاونین خواست تا مدیران مدارس منطقه خویش را درگیر کار تحلیلی نموده و به روز باشند.

gpic77_6

در خاتمه جلسه هر کدام از معاونین به بیان نظرات خویش پرداخته و راهکارهایی برای بهبود وضعیت آموزشی در مدارس ارائه دادند.

gpic77_5

, , , , , ,
لینک کوتاه مطلب :
  1. ناخدا

    خلاقیت زمانی بود که در برنامه ما کاردستی وجود داشت زنگ انشا داشتیم نه الان که اینها نیستن و یک بچه کلاس ششم نمیتواند دو جمله مرتب پشت سر هم بگوید.جمع زیادی از آموزشیاران محترم بدون مطالعه در کلاس درس حاضر میشوند.سرمان را زیر برف کردیم و هیچی را نمیبینیم و هیچکس هم مارا نمبیند .آقایان دست اندرکار اوضاع تعلیم و تربیت خیلی بغرنج است .

معرفی شهرستان