پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 23676

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: حذف پرداخت یارانه نقدی و آزادشدن قیمت انرژی از سال۹۴ تنها پیشنهاد دو یا سه نماینده و “در حد یک حرف است”.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از تسنیم، حسین امیری خامکانی گفت: با اعلام اینکه کمیسیون انرژی طرحی مبنی بر حذف پرداخت یارانه نقدی به عموم مردم و آزاد شدن قیمت حامل های انرژی از سال آینده را در دستور کار ندارد گفت: کمیسیون انرژی تاکنون وارد تبصره های لایحه بودجه سال ۹۴ نشده است و در حال حاضر گزارش عملکرد دستگاه ها دریافت شد.

وی با اشاره به اینکه از شنبه (۱۳ دی ماه) بررسی تبصره های لایحه بودجه سال آینده در کمیسیون انرژی آغاز می شود گفت: حذف پرداخت یارانه نقدی و آزادشدن قیمت انرژی از سال۹۴ تنها یک پیشنهاد از سوی دو یا سه نماینده مجلس و در حد یک حرف است.

نماینده مردم در مجلس با تأکید بر این که حذف یارانه نقدی و آزاد شدن قیمت حامل های انرژی نه تنها در کمیسیون انرژی بلکه در کمیسیون برنامه و بودجه هم مطرح نشده است گفت: موضوعات مربوط به قیمت معمولاً در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح می شود.

امیری در پایان اظهار کرد: علی رغم اینکه روز چهارشنبه (۱۰ دی ماه) آخرین روز دریافت پیشنهادها در مورد لایحه بودجه ۹۴ بود اما پیشهاد حذف یارانه و آزادی نرخ انرژی دریافت نشد.

به گزارش جهان، سیدهاشم بنی هاشمی؛ عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از احتمال تصویب طرح این کمیسیون توسط نمایندگان مبنی بر حذف پرداخت یارانه نقدی به عموم مردم و آزاد شدن قیمت حامل های انرژی از سال آینده خبر داده بود.

به گفته وی بر اساس این طرح صرفا یارانه به افراد نیازمند با ساز و کار تشخیصی مناسب اعطا می شود. ضمن اینکه درآمدهای حاصل از اجرای این طرح صرف اجرای امور زیربنایی و تولید خواهد شد.

بنی هاشمی تأکید کرده بود: با توجه به نظرات مثبت نمایندگان در این زمینه، به احتمال زیاد این دو موضوع در مجلس تصویب و از سال ۹۴ اجرا می شود.

 
 
, , , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان