پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 23979

در جلسه نهضت مطالعه مفید باغملک مطرح شد؛

باغملک نیوز : نشست مشترک کمیته نهضت مطالعه مفید و انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان باغملک در سال 93 با حضور اعضای و فعالان فرهنگی شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش باغملک نیوز، در ابتدا مرادی نیا رییس اداره کتابخانه های باغملک ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی به مدعوین محترم و گرامیداشت هفته وحدت و ولادت رسول اکرم (ص) گزارشی از کتابخانه های عمومی شهرستان ارائه نمود.

مرادی نیا رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به اهمیت کتابخوانی و مطالعه مفید بر ضرورت نیازسنجی و ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در بین اقشار مختلف خانواده ها و محیط های دانش آموزی و دانشگاهی اشاره نمود و اظهار داشت: با برنامه ریزی های جامع شاهد تشویق هر چه بیشتر افراد مطالعه کننده از سوی مسئولان آموزشی و دانشگاهی باشیم.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فعالیت های انجام شده در سطح شهرستان که باعث افزایش تعداد اعضای کتابخانه های عمومی و در نتیجه رشد فضای کتابخوانی شده را مثبت ارزیابی نمود و پرداخت نیم درصد در موعد مقرر از سوی شهرداران شهرستان را گامی اساسی در جهت توسعه کمی و کیفی امر کتاب خوانی شهروندان باغملک دانستند.

1
وی گفت : مطالعه مفید و موثر موجب افزایش بصیرت و آگاهی فرد و به تبع آن موجب پیشرفت جامعه خواهد بود. امیدواریم با اجرای طرح هایی نظیر ایستگاه مطالعه شاهد افزایش الفت مردم با کتاب و کتابخوانی باشیم.

مرادی نیا خاطرنشان کرد : برنامه های فرهنگی متنوعی در کتابخانه های شهرستان در مناسبت های مختلف با هدف جذب افراد به کتابخانه ها برگزار می شود؛ که از جمله آنها می توان به برگزاری مسابقات نقاشی، کتابخوانی و مسابقه پیامکی و … اشاره کرد.

در ادامه محمد پاکدل بخشدار مرکزی باغملک نیز در این جلسه گفت : کتاب و کتابخوانی به عنوان پایه فعالیت های فرهنگی در جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و مستلزم توجه جدی تمامی ارگان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی است.

3
وی تصریح کرد : شهرستان باغملک از پتانسیل قوی نیروی انسانی کارآمد برخوردار می باشد و استفاده از این ظرفیت نیازمند برنامه ریزی دقیق می باشد. در این راستا بهره گیری از کتابخانه ها که موجب افزایش سطح سواد اطلاعاتی و دانایی افراد می شوند مفید و موثر خواهد بود.

بخشدار مرکزی افزود : به منظور آشنایی بیشتر کارکنان شاغل در ادارات دولتی پیشنهاد می شود کارکنان نهادها و ادارات دولتی از کتابخانه ها بازدید نمایند و کتابداران کتابخانه ها نیز از مجموعه کتاب ها و کتابخانه های ادارات سطح شهرستان بازدید بعمل آورده و گزارشی از وضعیت منابع و نحوه فعالیت این کتابخانه ها به انجمن ارائه نمایند تا در مورد وضعیت این کتابخانه ها به منظور افزایش میزان کتابخوانی در جامعه تصمیم گیری شود.

حجت الاسلام باغشیرین امام جمعه موقت باغملک در ادامه این جلسه ضمن اشاره به اهمیت مقوله کتاب وکتابخوانی در جامعه و تاثیرات فرهنگی آن، لزوم رشد و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی را یادآور شد.

2
وی گفت : امیدواریم بتوانیم با استفاده از تجارب اعضا محترم انجمن و کمیته مطالعه مفید دست به دست هم بدهیم و برای بالابردن سطح مطالعه مفید در شهر و شهرستان گام های موثری برداریم زیراکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه وضعیت فعلی جامعه پایین تر از حد انتظار است. و بعنوان یک کشور اسلامی با پیشینه و تمدن والا و افتخارات فراوان باید تلاش بیشتری بنماییم و زمینه های لازم را هرچه بیشتر برای مراجعان و شهروندان محترم آماده سازیم تا ان شالله بتوانیم سطح مطالعه مفید و سرانه مطالعه را در جامعه افزایش دهیم.

در پایان درویش پور رئیس اداره آموزش و پرورش باغملک گفت : نکته بسیار مهم این است که هدف همه ما بیشتر جوانان و نوجوانان است و دغدغه همه شما قابل تقدیر است.

وی افزود : ما نگران هستیم که در جامعه امروز کتاب مهجور شده و متاسفانه می توان گفت ما حتی دین خودمان را به کتاب خدا قرآن نیز آنطور که باید ادا نکرده ایم و وظیفه آتی خودمان را به نحو احسن انجام نداده ایم. و قرآن و اسلام را آنطور که باید و شاید معرفی نکرده ایم، مطالعه ما کم است و متاسفانه انحرافات نیز از همینجا آغاز می شود. مطالعه را باید از کودکی آموزش و مسیر مطالعه را به کودکان نشان داد تا نهادینه شود و در سنین بالا نیز استمرار یابد. در واقع تربیت و کتابخوانی اوقات فراغت ندارد و تعطیلی ندارد و باید در طول سال مستمر باشد.

, , , , , , , ,
لینک کوتاه مطلب :
 1. آفتاب

  همه ی ما میدانیم که کتاب و کتاب خوانی خوبه همه میدونم ک سطح مطالعه پایینه بالا بره خوبه همه میدانیم باید تلاش بشه کتاب تو سبد خرید مردم جا بگیره و ملت باید انس بگیرند با کتاب چون ما مردمی با سابقه ی کهن هستیم اینارو یه …. هم میدونه خب توی این جلسات تشریفاتی چی در بیاد مهمه حرفی تئوری عملی بشن مهمه والا در مورد اهمیت کتاب و کتاب خوانی که همه بلدن صحبت کنن

 2. ذکوی

  جالبه
  همه میگویند باید….
  اما مگر چه کسی باید….
  خوب بنویسید این کار را فلان تاریخ انجام خواهیم داد همه هم مسوول شوند یک نفر هم پیگیر یکی هم ناظر بر پیگیر

معرفی شهرستان