پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 24398

رئیس دادگستری استان خوزستان:

باغملک نیوز : فرهاد افشار نیا گفت:علی رغم اینکه قانون خاصی برای حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر نداریم اما همواره دستگاه های قضایی و امنیتی همیشه خود را مکلف می دانستند تا از کسانی که در این راستا اقدامی انجام می دهند همیشه از آنجا حمایت شود که امیدواریم با تصویب قانون در مجلس سازوکاز قانونی آن هم دیده شود.

به گزارش باغملک نیوز، فرهاد افشار نیا رئیس دادگستری خوزستان در گفتگو با رهیاب اظهار داشت: حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر یک وظیفه ملی و دینی است امر به معروف و نهی از منکر در کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در قانون اساسی پیش بینی شد همه دستگاه ها و مسئولین مکلف هستند که به این موضوع اهمیت دهند.

وی ادامه داد:باید قوانین مربوط به امر به معروف و نهی از منکر در مجلس به تصویب می رسید که تا چندی پیش متاسفانه این موضوع مغفول مانده بود که با همت نمایندگان مجلس طرحی داده شد و به تصویب رسید که مراحل نهایی قانونگذاری را طی می کند.

گفت:علی رغم اینکه قانون خاصی برای حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر نداریم اما همواره دستگاه های قضایی و امنیتی  همیشه خود را مکلف می دانستند تا از کسانی که در این راستا اقدامی انجام می دهند همیشه از آنجا حمایت شود که امیدواریم با تصویب قانون در مجلس سازوکاز قانونی آن هم دیده شود.

وی افزود:امربه معروف و نهی از منکر را نباید آنقدر تقلیل داد و آن را فقط به بحث حجاب مختص کرد بعضی ها می خواهند فقط امر به معروف و نهی از منکر را در حجاب متوقف کنند اما عفت و حجاب یکی از مواردی است که باید در بحث گسترده امر به معروف و نهی از منکر مورد توجه قرار بگیرد امروز عده قلیلی در جامعه به حجاب بی توجه هستند و با پوشش و رفتار خود در جامعه ساختارشکنی میکنند.

, , , , , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان