پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 24465

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان از رهاسازی 40 خودروی گرفتار در برف خبر داد و گفت: عملیات امداد و نجات و بازگشایی مسیرهای برف​گیر در منطقه اندیکا و تاراز همچنان ادامه دارد.

به گزارش باغملک نیوز دکتر علی خدادادی  اظهار کرد: به دلیل بارش برف روز گذشته در مناطقی از استان، جاده​های ارتباطی روستاهای کمفه، خرگه، موری، تازه و فرش از توابع اندیکا مسدود شده​اند و این روستاها نیاز به امدادرسانی دارند.

 

وی ادامه داد: مجموعه امدادرسانی در حال انجام هماهنگی​های لازم جهت امدادرسانی و بازگشایی راه​ها هستند. تا این لحظه 40 خودرو در جاده تاراز به سمت بازفت که به دلیل برف​گیر بودن مسیر گرفتار شده بودند، رهاسازی شده‌اند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان افزود: برای انجام عملیات امدادرسانی در منطقه سه تیم عملیاتی امداد، آمبولانس و یک خودروی تخصص نجات مستقر هستند. در این عملیات بیش از 120 نفر در پایگاه امدادی کوهستانی تاراز اسکان داده شده و مواد غذایی، بهداشتی، لباس گرم و اقلام مورد نیاز افراد توسط نیروهای امداد و نجات هلال‌احمر تامین شد.

 

خدادادی اظهار کرد: با توجه به میزان برف در منطقه و این‌که بارش کم و بیش ادامه دارد، عبور و مرور در این مسیر صورت نمی​گیرد.

 

وی ادامه داد: همچنین شب گذشته نیز دو خانم معلم آموزش عشایر، در جاده موری به دلیل بارش برف زیاد دچار حادثه شدند و خودروی پراید حامل آنها به همراه راننده در مسیر گرفتار شد. برای انجام عملیات امداد و نجات دو تیم عملیاتی به منطقه اعزام شدند. این دو معلم به دلیل ترس زیاد و سرمای هوا از نظر روحی وضعیت مناسبی نداشتند که با نجات پیدا کردن و اسکان در پایگاه امداد کوهستانی تاراز وضع عمومی آنها مناسب شد.

, , , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان