پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 24435

سرپرست فرمانداری باغملک :

باغملک نیوز : ترکی زاده گفت : ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی مخصوصاً در بخش کشاورزی که قطب مهم درآمد خانواده های باغملک است ناشی از بی سوادی یا کم سوادی است.

به گزارش باغملک نیوز، جلسه رییس و مسئولین اداره سوادآموزی شهرستان باغملک با سرپرست فرمانداری به مناسبت گرامیداشت هفته سوادآموزی برگزار شد.

در این جلسه که با هدف تعیین وقت جهت تشکیل شورای راهبردی سوادآموزی و ایجاد همکاری و ارتباط سایر ادارت با اداره سوادآموزی جهت انسداد مبادی بی سوادی تشکیل شد، ابتدا زکوی رییس اداره سوادآموزی گزارش کاملی از عملکرد سه ماهه اول اداره سوادآموزی ارائه داد.

وی ضمن تبیین عملکرد اداره، نتیجه فعالیت اداره را تاکنون بسیار رضایت بخش اعلام کرد و گفت : بدون شک این موفقیت و عملکرد نتیجه همکاری کارشناسان و مسئولین اداره سوادآموزی و همچنین ریاست اداره آموزش و پرورش شهرستان است که از همین جا از کلیه عزیزان تقدیر و تشکر می کنم.

زکوی ابراز امیدواری کرد : همان گونه که آمار جذب بی سوادان این دوره نسبت به سال گذشته دو برابر بوده است به یاری خدا و همکاری و تلاش همکاران در این راستا سعی بر این است که آمار را باز افزایش دهیم تا ان شاالله به زودی شاهد ریشه کنی کامل بی سوادی باشیم .

در ادامه گودرز ترکی زاده سرپرست فرمانداری باغملک ضمن خیر مقدم، از آمار و عملکرد اداره سوادآموزی تقدیر و ابراز خرسندی نمود.

وی در این رابطه به معظل و مشکلات بی سوادی افراد جامعه به خصوص در شهرستان باغملک اشاره کرد و گفت : ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی مخصوصا در بخش کشاورزی که قطب مهم درآمد خانواده های باغملک است و همچنین مشکلات اجتماعی و حتی گاه خانوادگی ناشی از بی سوادی یا کم سوادی است.

ترکی زاده خاطرنشان کرد : باید دست به دست هم داد و با همکاری پیگیرانه و دلسوزانه سایر ادارت شهرستان با آموزش پرورش و اداره سوادآموزی شاهد باسواد شدن افراد مخصوصا زیر پنجاه سال باشیم.

در پایان با مشورت و برنامه ریزی سرپرست فرمانداری و رییس اداره سوادآموزی جلسه شورای راهبردی برنامه ریزی و تعیین وقت شد.

, , , , , , , , , ,
لینک کوتاه مطلب :
 1. همشهری

  باسلام..جناب آقای ترکی زاده نمیدونم تعریف شما ازبی سوادی وکم سوادی چیست؟اگربرداشت جنابعالی از سواد داشتن دربخش کشاورزی داشتن خواندن ونوشتن است که این امر نمی تواندمشکلات کشاورزان راحل کند …اگرهم منظورتان نداشتن اطلاعات فنی ازکاشت وداشت وبرداشت محصول است که اغلب کشاورزان تجربه دارند..اما برای بالابردن سطح ااطلاعات فنی درامرکشاورزی است که وجود کارگاه های فنی بطور مداوم ضروریست اداره کشاورزی کم وبیش برگزارمی کند.اشکال بزرگ دراین شهر رابطه بازی های قبیله ای ،خانوادگی وگاه حزبی وجناحی است که رغبت راازهرکشاورزی ربوده است <اگر واقعا دغدغه داری که به بخش کشاورزی کمک کنید اجازه ندهید ملزومات کشاورزی اعم از باغداری و….را عده ای استفاده کنند که یا زمین ندارند یااصلا روی زمین کار نمی کنند وکشاورزان مستحق ونیازمند با به هرکسی رو بزنند تا یک تکه مثلا لوله بگیرند…بزرگوار باسخنرانی نمیشه مشکلات راحل کرد ..به عمل کاربرآید….

  • صداقت

   با سلام. از تلاش های فرماندار محترم جهت توسعه شهر و رفع موانع موجود سپاسگزاریم.
   دوستان با دید منفی به مسائل نگاه نکنید.
   دوست عزیر جناب همشهری: اگر مصداقی از مراجعه کشاورز جهت دریافت اطلاعات و خودداری مسئولین در این خصوص دارید بیان نمایید. بهتر این است که سخنان جناب فرماندار را دوباره مطالعه نمایید.

معرفی شهرستان