پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 24903

مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کشورمان به خبرگزاری کیودوی ژاپن گفت: هنوز به فرمول قابل پذیرشی درباره موارد حیاتی نرسیده‌ایم، توافق باید پایا باشد.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از  تسنیم، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کشورمان به خبرگزاری کیودوی ژاپن گفت: هنوز به فرمول قابل پذیرشی درباره موارد حیاتی نرسیده‌ایم، توافق باید پایا باشد.

سید عباس عراقچی در حاشیه مذاکرات هسته‌ای در ژنو به این خبرگزاری گفته است هنوز به‌صورت بندی قابل پذیرش دوجانبه‌ای در موضوعات اساسی نرسیده‌اند و هنوز برای قضاوت درباره پیشرفت (مذاکرات) زود است.

معاون وزیر خارجه کشورمان افزوده: همه طرفها نیازمند تضمین هستند و هدف ما رسیدن به توافقی معتبر و پایدار است که همه بتوانند بدان اعتماد کنند.

عباس عراقچی

ایران و کشورهای 1+5 در حال رایزنی برای رسیدن به توافقی هسته‌ای هستند. در سوم آذرماه و پس از یک سال مذاکره با تمدید 7ماهه گفت‌وگوها موافقت شده است. مذاکره کنندگان تلاش دارند تا دهم اسفند به توافقی سیاسی رسیده و زمان باقی‌مانده را صرف تکمیل جزئیات توافق کنند.

وزیر امور خارجه امروز ژنو را به‌مقصد تهران ترک می‌کند. نشست مذاکره کنندگان ایران و کشورهای 1+5 فردا در سطح معاونین وزرا در ژنو برگزار می‌شود.

, , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان