پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 24077

وزیر دولت هاشمی رفسنجانی خاطر نشان کرد: از رفراندوم هیچ نتیجه ای برای دولت حاصل نمی شود.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از راه دانا، ۲ روز پیش بود که حسن روحانی، رئیس‌جمهور، در نخستین همایش اقتصاد ایران که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، حضور یافت و به موضوعات مختلفی اشاره کرد که مهمترین آنها در خصوص مبحث همه پرسی بود: « قانون اساسی به ما می‌گوید در مسائل مهم به جای اینکه قانون در مجلس تصویب شود، ماده قانونی به همه‌پرسی گذاشته شود. ما یک بار هم که شده از مردم بپرسیم.»

در این باره اما کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و رقیب حسن روحانی در جریان انتخابات، در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا با انتقاد از مطرح شدن طرح رفراندوم توسط رئیس جمهور، اظهار داشت: من یادم هست مصدق وقتی رفراندوم کرد، مجلس هفدهم را منحل کرد و همان مسئله باعث شد تا دولت مصدق نیز از بین رفته و دشمنان بر او چیره شوند و کودتا به وجود آمد.

سید محمد غرضی با بیان اینکه یک کشور بر اساس قانون اداره می شود، گفت: کسانی که حرف از رفراندوم می زنند به جای تکیه بر قانون و اجماع کردن، می خواهند سراغ مردم رفته و همه پرسی را مطرح می کنند.

وی در ادامه افزود: معنای رفراندوم این است که به جای قانون اساسی و مجلس، از مردم به پرس و جو بپردازیم. خود این مسئله یک قانون می شود. من این سوال را دارم که مگر قانون های دیگر اجرا شده که حالا بخواهیم در دعواهای بین ۲ گروه سراغ مردم رفته و آنها را وارد این دعواهای سیاسی کنیم.

وزیر دولت هاشمی رفسنجانی همچنین خاطر نشان کرد: از رفراندوم هیچ نتیجه ای برای دولت حاصل نمی شود.

غرضی در بخش پایانی اظهارات خود گفت: رفراندوم یکبار انجام شد و مردم به جمهوری اسلامی رای دادند. حالا بخواهیم یکبار دیگر رفراندوم برگزار کنیم و درباره مسائل ریزتر از مردم نظرخواهی کنیم، کار صحیحی نیست. در اداره کشور رفراندوم موثر نیست، حالا چه نفع چپ باشد و چه به نفع راست؛ در پایان ماجرا این گروه ها هستند که به سمت یکدیگر تیر و کمان می کشند.

, , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان