پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 23672

رئیس فدراسیون کشتی گفت: جهانی شدن کشتی پهلوانی در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، رسول خادم در آستانه برگزاری مسابقات قهرمانی کشتی پهلوانی کشور در مشهد مقدس اظهار داشت: خراسان رضوی و شهر مشهد خود از محورهای اصلی کشتی و کشتی پهلوانی و صاحب پهلوان‌های به نام بوده و هست و بالطبع محفل مناسبی جهت گردهم آمدن کشتی‌گیران پهلوانی کشور و رقابت برای کسب بازوبند پهلوانی است.

وی با اشاره به ابلاغ کمیته بین‌المللی المپیک به فدراسیون جهانی کشتی مبنی بر مدیریت و حمایت کشتی‌های سنتی خاطرنشان کرد: هدف اساسی مشترک ما و فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای حضور و رسمیت این رشته آیینی در مجامع بین‌المللی و لیست رشته‌های مورد تأیید فدراسیون جهانی کشتی است.

رئیس فدراسیون کشتی عنوان کرد: هر چند این کار آسانی نیست اما تلاش خود را آغاز کرده‌ایم و در گام نخست نفرات برتر این رقابت‌ها در بازی‌های بین‌المللی جام تختی حضور می‌یابند و برای معرفی این رشته به سایر کشورهای صاحب کشتی، با رقبای خارجی رقابت می‌کنند.

وی نزدیکی فنی این رشته به رشته کشتی کلاسیک را مورد توجه قرار داد و گفت: در تنظیم ضوابط کشتی پهلوانی سعی شده به نحوی عمل شود که کشتی‌گیران کلاسیک و ورزشکاران سایر رشته‌ها بتوانند در این رشته حضور یابند و به ویژه کشتی‌گیران سایر کشورها که با کشتی پهلوانی آشنایی ندارند از این طریق برای حضور در این رشته ترغیب شوند.

, , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان