پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 23810

باغملک نیوز: طی مراسمی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، نصرالله دهقانی مدیرکل سابق راه و شهرسازی خوزستان صبح امروز از سمت خود تودیع و به جای وی منوچهر رحمانی به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان معرفی شد.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از اهوازنیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: ادغام ۲ وزارتخانه راه و شهرسازی در نگاه اول، ادغام یک دستگاه کاملا نرم‌افزاری با یک دستگاه کاملا سخت‌افزاری و اجرایی بود.

 

پیروز حناچی با اشاره به این نکته که برای این ادغام هزینه های سنگینی را تقبل کرده اند، ادامه داد: معتقدیم مدیریت خردمندانه فضای سرزمین، اصلی‌ترین وظیفه ما در وزارت راه و شهرسازی است که انشالله با کمک همدیگر باید آن را انجام دهیم.

 

در ادامه این نشست، منتخب مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ضمن تشکر از تلاش های دهقانی در امر جهاد و سازندگی و خیر مقدم به مدیر جدید اداره کل عنوان‌کرد: وزارت راه باید به استان عنایت ویژه‌ای داشته باشد تا راه‌های مشکل‌دار خوزستان سامان پیدا کنند.

 

آیت الله محسن حیدری افزود: در زمینه ساخت شهرک‌های جدید در استان همان‌طور که به جایگاه فضای سبز توجه می‌شود باید به مساله و جایگاه ایجاد مساجد نیز توجه لازم شود. مثلا در شهرک‌ نوساز پردیس باید کیلومترها به دنبال یک مسجد باشیم که این مساله زیبنده یک شهر نیست.

 

وی گفت: در اهواز به‌ویژه مناطق حاشیه‌ای، خانه‌ها بر طبق اصول مهندسی ساخته نشده‌اند و خانه‌ها به صورت نامنظم ​به‌ویژه در اوایل جنگ ساخته شده‌اند و حال که سال‌ها از جنگ گذشته، باید مدیریت قوی در این زمینه اعمال شود.

 

همچنین نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد:​ پاکدستی و امین بودن از شاخص‌های شخصیتی مدیر‌کل سابق است و وی در بدترین شرایط خطیرترین مسوولیت را در اداره‌ کل راه و شهرسازی پذیرفت.

 

سید شریف حسینی خطاب به مدیرکل جدید راه و شهرسازی خوزستان گفت:​ کار روی زمین مانده در استان زیاد است و مرد کار می‌خواهد در بخش راه انتظارات زیاد است و ما از شما تغییر می‌خواهیم.

 

حسینی تصریح‌کرد:​ اگر به امید اعتبارات دولتی بنشینیم ۱۰۰ سال دیگر راه‌های استان درست نمی‌شوند و در این‌صورت مطمئنا نمی‌توانیم خواسته‌های مردم شریف متدین و ولایتمدار استان را اجرایی کنیم. ما به توانمندی مدیران بیشتر از اعتبارات اعتقاد داریم.

 

وی عنوان‌کرد: ​امیدواریم مدیرکل جدید راه رفته مدیرکل قبلی را ادامه دهد؛ انتظار داریم معاون وزیر در فرصتی بازدید از راه‌های استان داشته باشند و شرایط و وضعیت جاده‌های مرگ ما را مشاهده کنند.

 

حسینی ادامه‌داد: ۸۶ درصد بودجه کشور توسط مردم و خاک خوزستان تقدیم کشور می‌شود و امیدواریم نیم نگاهی به این استان شود.

 

وی خطاب به معاون وزیر گفت: ​انتخاب شما مورد حمایت ما قرار خواهد گرفت و ما برای این انتخاب ارزش قائل هستیم.

 

در ادامه این مراسم، معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: بحث جدی ما در بخش راه، ​راه‌های شریانی است زیرا بالای ۹۰ درصد راه‌های استان راه‌های شریانی هستند.

 

احمد سیاحی تصریح کرد: سیاست ادغام بخش مسکن و راه سیاست درستی نبود و این ۲ بخش از ۲ جنس متفاوت هستند و انتظار داریم اگر بشود در استان خوزستان این ۲ بخش یعنی راه از مسکن جدا شود.

 

وی ادامه‌داد: با توجه به وجود ۲۰ درصد حمل و نقل سنگین کشور در استان، اختصاص ۱۷ درصد صادرات به استان و دیگر ظرفیت​ها، بحث راهداری از راه‌سازی اهمیت بیشتری در استان دارد.

 

در ادامه،  یکی دیگر از نمایندگان مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: انتظار داریم در بحث شهرک‌های مسکن مهر و شهرهای جدید شامل شهر رامین و شیرین‌شهر، تلاش ویژه‌ای صورت بگیرد که این شهرک‌ها به نقطه مطلوبی برسند.

 

سید شکرخدا موسوی افزود: وضعیت راه‌های استان در خور شان مردم استان نیست که از جمله آن‌ها می‌توان به سیر اهواز ـ سوسنگرد ـ چذابه اشاره کرد. کار در بخش راه زیاد داریم و هر چه توان است باید برای مطلوب شدن بخش راه توسط مدیریت جدید گذاشته شود. البته وضعیت ریلی ما نیز مناسب نیست و این بخش مربوط به ۸۰ سال پیش است.

 

موسوی بیان‌کرد: انتظار ما این است که مدیریت جهادی و همه جانبه و تلاش همکاران این اداره‌کل را شاهد باشیم. خوزستان، استانی محوری و فوق استراتژیک کشور با ظرفیت​های بالا است و مدیرکل جدید نباید به اعتبارات دولتی بسنده کند. ما در استان نفت و فولاد را داریم که باید از کمک شرکت‌ها برای اجرای پروژه‌ها استفاده کرد و مدیریت جهادی این نیست که فقط به اعتبارات دولتی بسنده کنیم.

 

گزارش خبرنگار ما حاکی است،  نصرالله دهقان مدیر کل سابق راه و شهرسازی خوزستان ضمن آرزوی موفقیت برای مدیر جدید گفت:​ برای مدیریت جدید ​آرزوی موفقیت دارم و جا دارد از تمام مسوولان و ارگان‌هایی که با مجموعه ما همکاری داشته‌اند از جمله شهرداران، فرمانداران، شورای برنامه‌ریزی، سازمان نظام مهندسی خوزستان، نمایندگان مجلس و سایر ارگان​ها قدردانی کنم.

 

در ادامه  مدیرکل جدید راه و شهرسازی خوزستان اظهارکرد: از مجمع نمایندگان استان قدردانی می‌کنم که مدیران استانی را مورد حمایت قرار می‌دهند. دهقانی، استاد من بوده و خواهد بود و بر گردن استان حق دارد و ما همه وی را دوست داریم.

 

منوچهر رحمانی افزود: مدیریت راه و شهرسازی و حمل و نقل، وظیفه سنگینی است و نگرانی من ناشی از ترس نیست بلکه سنگین بودن این وظیفه می‌طلبد که بیشتر تلاش کنیم و از همه نیروها و امکانات استفاده کنیم.

, , , , , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان