پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 24745

باغملک نیوز : مقتدایی خود جلسه را آغاز کرد و از هدف برگزاری این برنامه سخن گفت او تاکید کرد پنج معاون من به جای همه مدیران گزارش خواهند داد.

به گزارش باغملک نیوز، همایش شورای اداری خوزستان كه امروز 24 دی ماه در مجموعه فرهنگی شهرك نفت اهواز برگزار شد.

مقتدایی خود جلسه را آغاز کرد و  از هدف برگزاری این برنامه سخن گفت او تاکید کرد پنج معاون من به جای همه مدیران گزارش خواهند داد.

استاندار خوزستان تاکید کرد: روزهای آینده همه مسئولین ادارات با خبرنگارن نشست خواهند داشت تا در برابر افکار عمومی پاسخگو باشند.

مقتدایی تصریح كرد: به خیلی از ما فرصت مجدد خدمتگزاری داده شده است و امیدواریم با نمره قابل قبول دوره خدمت خود را پایان دهیم.

وی افزود: به طور متوسط در 18 ماه اخیر، 4 مورد كار خاص در هر ماه در استان صورت گرفته است.

*در این جلسه تمام مسئولین ادارت استان به همراه معاونان خود حضور داشتند البته احزاب سیاسی هم در کنار آن هاحضور پیدا کرده بودند.

بعد از استاندار نوبت به حاجتی معاون برنامه ریزی استانداری خوزستان رسید تا گزارش دهد وی گفت:در سال های گذشته دنبال ماموریت های ملی بودیم و به منطقه توجه نمی شد اما ما می خواهیم این دو را تلفیق کنیم.

حاجتی گفت:در راستای اقتصاد مقاومتی ما تدوین بودجه بدون نفت را داشتیم و برای وزارت ارسال کرده ایم که اگر مورد تایید قرار بگیرد در هر یک سال پنج سال توسعه با شتاب خواهیم داشت.

حاجتی در خصوص موضوعات بیکاری و تورم و … اظهار داشت: ما کاهش6درصدی بیکاری در استان داشته ایم. وی ادامه داد:ما با همین طرح 550 هزارهکتاری  در یکسال حدود پنج سال منابع به استان تزریق کردیم .

حاجتی با اشاره به طرح 550 هزار هكتاری، گفت: در حال حاضر بیش از 6 هزار نفر در اجرای این طرح در استان مشغول به كار هستند كه در زمان بهره برداری، این میزان اشتغال بیشتر می شود.

معاون برنامه ریزی استانداری خوزستان تصریح کرد:مهار تورم در استان بیش از 2 درصد، بهتر از وضعیت متوسطه كشور است.

حاجتی گفت: مسجدسلیمان بالاترین نرخ بیكاری را در استان با 43.5 درصد دارد كه اقدام ما در این شهرستان حل مشكل اعتباری و جانمایی پروژه آلومینیوم بوده است. با اجرای فاز اول آن كه حدود 2 سال به طول می انجامد، حدود 800 نفر مشغول به كارخواهند شد و تاثیر بسیار مثبتی در كاهش معضل بیكاری شهرستان خواهد داشت.

وی بیان كرد:شادگان شهرستان دیگری است كه از نرخ بیكاری بالایی رنج می برد؛ برای این شهرستان نیز اقدامات بسیار موثر كوتاه مدتی در دستور كار قرار گرفته است كه از جمله آن می توان به توجه به حوزه گردشگری در زمینه تالاب، كمك به تسهیل در روند اجرای فولاد شادگان و راه اندازی بندر شادگان اشاره كرد.

حاجتی گفت: بندر شادگان با سرمایه گذاری 40 میلیارد تومان بلااستفاده باقی مانده بود و با اقداماتی كه انجام شده از این بندر چندین هزار راس دام سبك و سنگین صادر شده است.

بعد از معاون برنامه ریزی استانداری نوبت به سیاحی معاون عمرانی استاندار خوزستان رسید وی گفت:برای درست کردن مسیر رفت و آمد راهیان نور 16 میلیارد کنار گذاشته ایم.

وی تاکید کرد:ما یک سیاستی به خرج دادیم که فقط آب شرب انتقال پیدا کندو تونل بهشت آباد کاملا منتفی است.

سیاحی گفت:ما با وزیر صحبت کردیم که انتقال آب برای صنعت هم کم شود و فقط برای شرب منتقل شود.

وی افزود: فرودگاه مسجد سلیمان را آقای حاجتی گفتند باز سازی اما در اصل بازسازی نیست ما داریم فرودگاه جدیدی احداث میکنیم و فقط از باند فرودگاه قبلی استفاده می شود امیدوارم شاهد افتتاح آن در نیمه سال 94 باشیم.

معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: خیابان انوشه با توجه به اشتغال ایجاد شده و بازدید مرتب گردشگران از آن، وضعیت نامناسبی دارد که به دستور استاندار، مطالعات ساماندهی آن انجام و طرح آن نهایی شده است و تا 2 هفته آینده شروع عملیات اجرایی طرح را شاهد خواهیم بود.

نکته قابل توجه این بود که سیاحی دقیقا بر اساس وقت خود یعنی 15 دقیقه سخن گفت .

بعد از سیاحی نوبت به خبیر معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان رسید وی در این جلسه عنوان کرد: گزارش ما یک سری موارد کلی است وگرنه ادارات برنامه های بیشتری داشتند.

وی در ادامه تشكیل مجمع مشورتی استان، برگزاری مسابقات كشتی جهانی در آبادان، برگزاری اجلاس پیرغلامان، ایجاد یك سایت آموزش در استان در زمینه مبارزه با مواد مخدر، برگزاری مراسم تجلیل از فرمانداران و شهرداران و بخشداران دفاع مقدس و همچنین پارلمان ورزش را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد.

 علی عماد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان گفت:كد استخدامی جذب شدگان آزمون اول نیمه دوم بهمن ماه صادر خواهد شد و این افراد از اسفندماه مشغول به كار خواهند شد. گزینش جذب شدگان آزمون دوم اوایل سال 94 شروع خواهد شد و انشالله بتوانیم این افراد را هم در اوایل سال جذب كنیم.

عماد گفت: بزرگداشت مقام بازنشستگان یكی دیگر از اقدامات بوده است، با این هدف كه آن ها فكر نكنند انسان هایی فراموش شده و از یاد رفته هستند. باید برای جامعه و خانواده ها این فكر را ایجاد كنیم كه نیروهای بازنشسته حاوی یك تجارت ارزشمندی هستند و می توانند در كنار مدیران روز، به عنوان مشاورینی توانمند و عاقل و زبده برای توسعه استان فعالیت كنند.

قدرت الله دهقان معاونت امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان، در این نشست اظهاركرد: تهیه و تصویب طرح جامع توسعه پایدار خوزستان، یكی از كارهای كلیدی و اساسی است كه باید محور و پایه و اساس توسعه استان باشد.

وی افزود: قصد این طرح این است كه ما چه بكنیم تا در سال ها و دهه ها و ایام آینده بتوانیم برخی از نابسامانی ها در حوزه اجتماعی، فرهنگی و امنیتی استان را كم كنیم.

گفتنی است  عدم حضور ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه و نمایندگان مجلس که معمولا در جلسات شورا اداری حضور داشتند کاملا مشهود بود.

رهیاب

, , , , , , , , , , , , , , ,
لینک کوتاه مطلب :
  1. سهم شهرستان باغملک در این یکسال و اندی دولت اعتدال و تدبیر چه بوده است ؟!!!!!…………… هیچ هیچ هیچ .
    من از نماینده مسجد سلیمان بخاطر فعالیتش در شهر بختیاری نشین صمیمانه تشکر میکنم باطر توجه ایشان به ورزش- راه انداری و ساخت فرودگاه – احداث کارخانه های آلمنیوم ساری و پتروشیمی…….. وی وا دکتر جلیلی وی وا !!!!!!!!!!!!!!!!!

معرفی شهرستان