پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 25721

وجود تابلویی به زبان انگلیسی و با مضمون ” من محمد را دوست دارم .. محمد مایه رحمت برای همه بشریت است” بر روی هواپیمای حامل رئیس جمهوری فرانسه ، موجب خشم رئیس خدمات امنیتی کاخ الیزه شد.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از العالم ، ” فرانسوا اولاند ” رئیس جمهوری فرانسه که برای عرض تسلیت به مسؤولان سعودی بعد از فوت ملک عبدالله پادشاه سابق این کشور به ریاض رفته بود، هنگام بازگشت از ریاض به پاریس سوار برهواپیمایی بود که بر قسمت پشتی آن تابلویی نصب شده بود.

مسؤولان برج مراقبت فرودگاه ” فیاکوبری ” به وجود آن بر روی قسمت پشت هواپیمای ایرباس A۳۳۰ پی بردند.

سازمان اطلاعات عربستان اذعان کرد که رصد کردن فرودگاه ریاض جز اولویت هایش نبوده است، و احتمال دارد که برخی از افراد این کار را انجام داده باشند.

این تابلو شب هنگام و قبل از فرود آمدن هواپیمای ریاست جمهوری از روی هواپیما برداشته شد.

به نظر می رسد که این تابلو دربردارنده پیامی به ویژه برای هیأت فرانسوی به ریاست اولاند ، سپس به اولاند و کل اروپایی ها و در واکنش به فراخوان حمایت از مجله “شارلی ابدو” و انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه پیامبر گرامی اسلام (ص) بود.

رئیس جمهور فرانسه اذعان کرده است که نمی دانست که هواپیمایش چنین تابلویی را به همراه دارد و فقط از طریق شبکه BFM متوجه وجود این تابلو شده است و این مساله نشان می دهد که مسؤولان حکومتی جدید سعودی، دوران روابط خود با فرانسه را با بحران دیپلماتیک آغاز می کنند.

, , , ,
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان