پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 25659

روزنامه‌های زنجیره‌ای که در دولت دهم به خاطر منافع شخصی خود در برابر رحیمی سکوت کرده بودند، با اینکه ماجرای فسادمالی وی از همان زمان توسط نمایندگان اصولگرای مجلس پیگیری می‌شد، این روزها دایه دار افشای فساد اقتصادی رحیمی شده اند.

به گزارش باغملک نیوز به نقل از دانا، شاید مهمترین خبر هفته گذشته که بسیاری از رسانه‌های زنجیره ای و اصلاح طلب از طریق آن تیتر اول رسانه‌های خود را پر کردند، پرونده محمدرضا رحیمی بود که در نهایت معاون اول دولت دهم به ۵ سال و ۹۱ روز حبس، دو میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شد.

 

رسانه‌های اصلاح طلب بیش از آنکه به نوع فساد و یا فرد درگیر با این فساد بپردازند به این موضوع پرداخته اند که این فساد در دوران دولت دهم بوده است.

 

قطعاً اقدام دستگاه قضایی در برخورد با مفسدان اقتصادی بسیار شایسته و قابل تقدیر و تشکر است و رسانه‌ها باید با حمایت از این اقدام دستگاه قضا،‌ زمینه را برای محاکمه مفسدان کلان تر فراهم کنند.

 

اما نکته جالب توجه در واکنش رسانه‌های اصلاح طلب به فساد رحیمی این است که رسانه‌های اصلاح طلب در حالی که در دولت قبلی این دولت را کانون انتقادات خود قرار داده بودند،اما تقریبا با رحیمی کاری نداشته و همیشه از کنار اقدامات محمدرضا رحیمی با بی اعتنایی و مماشات عبور می‌کردند.

 

به نظر می رسد جریان پشت پرده رحیمی در دولت دهم با روزنامه‌های اصلاح‌طلب فراتر از یک رابطه معمولی بوده است، به طوری که شنیده ها حاکی از ارتباط مستقیم یکی از مسئولان وزارت ارشاد با رحیمی و رسانه های اصلاح طلب به طور همزمان است.

 دلیل سکوت رسانه‌های اصلاح‌طلب در مورد پرونده رحیمی در دولت قبل/مصونیت "معاون اول" در روزنامه‌های زنجیره‌ای با واسطه‌گری مقام مسئول در وزارت ارشاد

این فرد برای حمایت از رحیمی با دادن امتیاز هایی به برخی از رسانه‌های زنجیره و اصلاح طلب، از آنها خواسته بود تا علیه رحیمی اقدامی انجام نداده و خبری منتشر نکنند.

 

این فرد که ارتباط مستقیمی با رحیمی داشت با ارتباط گیری با برخی از رسانه های زنجیره ای، تلاش‌های بسیاری در راستای تطهیر سران فتنه  با استفاده از انتشار اخبار مربوط به آن‌ها در رسانه‌ها کرد اما این تلاش وی با ورود شورای عالی امنیت ملی به نتیجه ای نرسید.

 

این مقام مسئول در قبال سکوت برخی از رسانه‌های اصلاح طلب و زنجیره‌ای، رایزنی های گسترده‌ای با مدیران مسئول آنها داشته و قصد داشته است تا برای برخی از آنها وام فراهم کند .

 

همکاری این فرد مسئول در وزارت ارشاد با رسانه‌های زنجیره‌ای و اصلاح‌طلب به حدی بوده است که بعد از تغییر دولت دهم و انتصابات گسترده در دولت یازدهم، به خاطر حمایت‌های وی از برخی از مدیران مسئول،‌ تلاش های زیادی از سوی برخی مدیران مسئول روزنامه های زنجیره ای صورت گرفت تا این مقام مسئول بر کرسی خود باقی بماند اما این تلاش ها نتیجه ای در بر نداشت.

 

روزنامه‌های زنجیره‌ای که در  دولت دهم به خاطر منافع شخصی خود در برابر رحیمی سکوت کرده بودند، با اینکه ماجرای فسادمالی وی از همان زمان توسط نمایندگان اصولگرای مجلس پیگیری می‌شد، این روزها دایه دار افشای فساد اقتصادی رحیمی شده اند.

, , , , ,
لینک کوتاه مطلب :
  1. معتدل

    حالاکه دزدیش ثابت شده اصلاح طلبه؟

  2. ناخدا

    خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ چیز دیگه ای نبود بگین.

معرفی شهرستان