پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 32224

خانم برون در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه چقدر این اهداف و وظایفی را که نام برده اید را عملیاتی و کاربردی کرده اید، افزود : ما در شهرستان در بحث اعتبارات حمایت زیادی نمی شویم.

اشرف برون مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان باغملک در گفتگو با خبرنگار باغملک نیوز به اهداف و وظایف کلی امور بانوان پرداخت و اظهار کرد: امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان باغملک زیر نظر دفتر امور بانوان و خانواده استانداری است,که دفتر استانداری هم مستقیما زیر نظر معاون محترم رییس جمهور است که یک سری برنامه ها را در جهت ارتقای سطح فرهنگی,علمی , فکری,اجتماعی بانوان را در شهرستان تدارک می بینند.

وی ادامه داد : این برنامه ها به طور کلی به دو بخش تقسیم می شوند, برنامه هایی که از دفتر استان ابلاغ و در شهرستان اجرا می شود و برنامه هایی که به صورت سلیقه ای خود فرمانداری تدارک میبیند و در جهت اهداف مختلفی چون اشتغال, موضوعات اجتماعی و اوقات فراغت بانوان است.

http://baghmalek-news.ir/wp-content/uploads/2013/12/IMG_1513123444444.jpg

مشاور فرماندار در بحث زنان گفت : یکی از برنامه هایی که ما در حوزه زنان در سال۹۳ و ابتدای سال ۹۴ پیش بینی کردیم و تا حدودی هم به نتایجی رسیدیم, بحث اشتغال خانگی بانوان است,که الحمدالله به نتایج خوبی هم رسیدیم و ان شاءالله هم در حوزه اشتغال بانوان و هم خودکفایی گام هایی را قرار است برداریم.

برون در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه چقدر این اهداف و وظایفی را که نام برده اید را عملیاتی و کاربردی کرده اید، افزود : ما در شهرستان در بحث اعتبارات حمایت زیادی نمی شویم ولی تا حدودی توانستیم با کمبود امکانات و اعتبارات این عملکردها را انجام دهیم و خوشبختانه در سال ۹۱ رتبه دوم استان را کسب کردیم.

وی با اشاره به درپیش بودن تابستان و اوقات فراغت بانوان اذعان کرد : ما در شهر، مرکزی به عنوان کانون فرهنگی ,اجتماعی بانوان را داریم که نزدیک به ۵ سال به دلیل نبود مکان و ساختمان بسته بود ولی خوشبختانه به همت جناب آقای فرماندار در شهریور سال گذشته جهت فعالیت بانوان در زمینه هنری, فرهنگی و اجتماعی افتتاح مجدد کردیم که در زمینه های مختلف آموزش خانواده,قرآنی , هنری ورزشی کلاس هایی را برگزار خواهیم کرد.

مسئول امور بانوان شهرستان به زمینه های فعالیت بانوان در باغملک اشاره کرد و افزود : خوشبختانه با توجه به اینکه شهرستان ما ,یک شهرستان مذهبی است و این یکی از سندهای افتخار ما هست. بانوان در همه ی زمینه ها فعالیت دارند  ازجمله راهپیمایی ها، نماز جمعه, فعالیت های هنری. و … خوشبختانه بانوان ما فعال هستند و در نظر داریم که امکان بیشتری برای فعالیتشان فراهم سازیم.

 خانم برون ادامه داد : با توجه به بالا رفتن آمار جمعیت زنان و اینکه متوسط سن اکثریت جوان و نوجوان هستند ,یک سری برنامه هایی را برای آنان در کانون فرهنگی واجتماعی د رنظر دادیم و هم به مناسبت های مختلف ,جهت ایجاد نشاط وشادابی و همچنین همایش پیاده روی هم در نظر داریم که ان شاءالله به همت مسولین به منصه ظهور برساند.

وی در پاسخ به این سوال که دررابطه با پارک بانوان چه برنامه هایی دارید اظهار کرد:  احداث پارک بانوان در دو جهت هدف برای ان تدوین شده است ، یکی در جهت ایجاد و نشاط و شادابی,سلامت و ورزش بانوان و دیگیری در برنامه گنجانده شده که زوج های جوان از آنجا به عنوان آتلیه استفاده کنند همچنین امکانات و وسایل ورزشی هم به صورت تدریجی فراهم خواهیم کرد.

این مقام مسئول در پایان به امکانات اضافه شده به پارک بانوان اشاره کرد و  افزود : امکانات و تدارکاتی که در نظر داریم در این مکان فراهم کنیم ,زمین والیبال,تنیس,وسایل ورزشی بدن سازی و سایر امکانات مورد نیاز که در همین جا از مسولین محترم و شهرداری محترم تقاضا دارم که در بحث اعتبارات و راه اندازی هر چه سریع تر پارک ما را یاری بفرمایند.

لینک کوتاه مطلب :
  1. همشهری

    با تشکر از سایتتون و مطالبه گری که در جهت رفاه مردم انجام میدهید.ما بانوان باغملک بی صبرانه منتظر افتتاح پارک بانوان هستیم و انشالله پیییگیر

معرفی شهرستان