پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 32397

رقابت هاي ليگ دسته اول فوتبال ايران با صدرنشيني دو تيم فولاد نوين اهواز و مس رفسنجان هفته بيستم را پشت سر گذاشت.

ورزش سه ، در بازی های امروز مس کرمان در یک بازی پرحاشیه شهرداری اردبیل را برد تا به پلی آف نزدیک شود و در گروه ب هم مس رفسنجان با پیروزی مقابل راهیان به صدرجدول گروه بازگشت.
.
گل طلایی نظیف کار
در هفته بیستم رقابت های لیگ دسته اول در گروه الف امروز مس کرمان در مسابقه فینال گونه مقابل شهرداری نمایشی تهاجمی ارائه کرد اما تا دقایق پایانی موفق به گلزنی مقابل حریف و دروازه‌بان آماده این تیم نشد. اما در دقیقه 76 سانتر بهتاش، فرزند اکبر میثاقیان از روی نقطه کرنر پس از برخورد به دست مدافع شهرداری تبدیل به یک پنالتی سرنوشت ساز شد و نارنجی پوشان را پیش انداخت. با این حال، شهرداری 10 نفره سه دقیقه بعد گل احمد زنده رود را در دقیقه 79 پاسخ داد.
.
بازی با همین نتیجه به وقت اضافه رفت و در شرایطی که شهرداری می‌ توانست گل برتری را روی یک ضدحمله به ثمر برساند، توپ برگشتی تبدیل به خطایی در پشت محوطه جریمه برای مس شد که ضربه نهایی را علی نظیف کار با یک شوت محکم وارد دروازه شهرداری کرد. گلی که ورزشگاه شهیدباهنر کرمان را به حالت انفجار رساند. نظیف کار بازیکن سابق داماش پس از این گل به سمت هواداران رفت و شادی خود را با آنها تقسیم کرد در حالی که بازیکنان شهرداری روی صحنه خطا به داور اعتراض داشتند.
.
در نهایت بازی با همین نتیجه به پایان رسید تا مس کرمان با اختلاف 3امتیاز نسبت به نساجی در رده دوم گروه الف قرار بگیرد. نساجی امروز با نتیجه 2 ـ 1 نیروی زمینی تهران را برد و سقوط این تیم قدیمی به لیگ دسته دوم را تقریبا قطعی کرد. اما دیگر بازی مهم این گروه بین فولادنوین اهواز و آلومینیوم هرمزگان برگزار شد که صدرنشین گروه الف با حریف مساوی کرد. آنها حالا با 39 امتیاز بالاتر از مس 35 امتیازی صدرنشین هستند.
.
امروز همچنین گیتی پسند با 3 گل استقلال اهواز را شکست داد و ایرانجوان نیز با نتیجه یک بر صفر از سد نفت و گاز گچساران گذشت. همچنین فجر سپاسی در یک روز طوفانی تربیت نوین را با سه گل شکست داد و از قعر جدول  فاصله گرفت.
.
با نتایج امروز صعود فولاداهواز به پلی آف قطعی شد اما این تیم برای صعود به لیگ‌برتر به 2 امتیاز در دو مسابقه احتیاج دارد، مس کرمان هم با نتیجه امروز تا حد زیادی خود را به مرحله پلی آف نزدیک کرد و تنها دو شکست در بازی های باقیمانده می‌ تواند آنها را از صعود بازبدارد.
.
شاگردان بگوویچ صدرنشین شدند
رقابت فشرده تیم های گروه ب لیگ دسته اول فوتبال ایران، امروز با انجام 5 مسابقه ادامه یافت و مس رفسنجان به صدرجدول گروه بازگشت.
.
در حساس ترین بازی دو تیم داماش و نفت آبادان در ورزشگاه سردار جنگ در فضایی خشن و پرحاشیه به تساوی بدون گل رضایت دادند. این بازی با درگیری بین هواداران دو تیم به پایان رسید و نفت آبادان دو امتیاز حساس برای حضور در صدرجدول را از دست داد.
.
این در حالی بود که مس رفسنجان با پیروزی 2 بر صفر مقابل سیاه جامگان به صدرجدول گروه بازگشت و روز خوب مسی ها را تکمیل کرد. مس رفسنجان که در هفته های گذشته نتایج خوبی نگرفته بود، امروز با 2 گل راهیان رده دهمی را شکست داد. آنها که با اختلاف یک امتیاز نسبت به سیاه جامگان با 36 امتیاز صدرنشین اند، از 4حریف مدعی یعنی سیاه جامگان، نفت آبادان، پارسه و پاس یک بازی بیشتر انجام داده‌اند.
.
امروز سیاه جامگان با مربیگری رضا مهاجری با نتیجه 2 بر یک فولاد یزد را برد و با اختلاف یک امتیاز در رده دوم گروه ب قرار گرفت. سیاه جامگان با 35 امتیاز مثل دو فصل گذشته شرایط خوبی در جدول دارند و حالا از امتیاز میزبانی هم به خوبی استفاده می‌ کنند.
.

.
همچنین پارسه تهران هم در یک مسابقه دشوار مقابل شهرداری تبریز با نتیجه یک ـ یک متوقف شد تا شاگردان خداداد را در معرض سقوط قرار بدهد. پارسه که می‌ توانست امروز 35 امتیازی شود، فعلا با 33 امتیاز در رده چهارم جدول جا خوش کرده است. ضمن اینکه بعد از سقوط اتکای گلستان حالا سقوط شهرداری بندرعباس به لیگ دسته دوم هم قطعی شده است و این دو تیم به همراه تربیت نوین یزد به مسابقات لیگ فوتبال دسته دوم کشور سقوط کردند.
.
رقابت های گروه ب با بازی های مستقیم مدعیان این گروه به روزهای فوق حساس خواهد رسید.
.
نتایج کامل مسابقات امروز به شرح زیر است:
.
گروه اول:
.
فولادنوین اهواز یک – آلومینیوم هرمزگان یک
.
گیتی‌پسند اصفهان 3 – استقلال اهواز صفر
.
مس کرمان 2 – شهرداری اردبیل یک
.
تربیت‌نوین یزد صفر – فجرسپاسی 3
.
نفت‌وگاز گچساران صفر – ایران‌جوان بوشهر یک
.
نیروی زمینی یک – نساجی مازندران 2
.
گروه دوم:
.
داماش گیلان صفر – صنعت نفت آبادان صفر
.
مس رفسنجان 2 – راهیان کرمانشاه صفر
.
شهرداری بندرعباس صفر – گل‌گهر سیرجان یک
.
سیاه‌جامگان مشهد 2 – فولاد یزد یک
.
شهرداری تبریز یک – پارسه تهران یک

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان