پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 32217

زمانی که پارلمان برزیل مشغول بررسی پرونده فساد بزرگ مالی در شرکت دولتی «پتروبراس» بود، چندین موش در سالن پارلمان رؤیت شدند.

ایسنا، پارلمان برزیل این جلسه بسیار مهم را به بررسی پرونده فساد مالی در شرکت نفت دولتی «پتروبراس» اختصاص داده بود که تعدادی از سیاستمداران حزب حاکم در این پرونده به گرفتن رشوه متهم هستند.

فرد ناشناسی پس از ورود «خواو فاکاری»، دبیر صندوق حزب کارگران (حزب حاکم) به سالن پارلمان موش‌هایی را در سالن پارلمان رها کرده بود که موجب ایجاد آشوب و جنجال در میان حاضران شد.

 

در همین حال نمایندگان پارلمان خواهان حضور نیروهای امنیتی و نگهبانان برای ممانعت از تبدیل شدن جلسه پارلمان به صحنه سیرک شدند و یکی از حاضران با زور از سالن خارج شد.

جورجی سولا (یکی از نمایندگان حزب حاکم در پارلمان)، والدیر سواریس، یکی از نمایندگان مخالفان را به دست داشتن در این اقدام متهم کرد.

پس از چند دقیقه آرامش در پارلمان حکمفرما شد و حاضران به بررسی موضوع جلسه خود درخصوص اتهام فساد حزب کارگران که از ۱۲ سال پیش قدرت را در برزیل در دست دارد، پرداختند.

به گفته دفتر دادستانی فدرال برزیل، هر ماهه سیاستمداران دخیل در این پرونده فساد بزرگ مالی، درصدی از ارزش قراردادهایی که توسط شرکت‌های بزرگ مهندسی و ساخت‌وساز با شرکت بزرگ نفت پتروبراس بسته می‌شدند را دریافت می‌کردند.

از جمله کسانی که در این پرونده مورد تحقیقات قرار گرفته‌اند، رئیس‌جمهور پیشین برزیل و سناتور فعلی و همچنین رنان کالمیروس، رهبر فعلی سنا و ادواردو کانها، رهبر مجلس سلفی پارلمان هستند.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان