پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 33336

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه نقطه نظرات و بیان انتقاد در خصوص بیاینه لوزان بر اساس واقعیات انجام شود.

ایسنا،  محمد اسماعیلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در خصوص جریان مذاکرات هسته‌ای و بیانیه لوزان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات مختلفی بین صاحب‌نظران وجود دارد که بخشی از این اختلاف دیدگاه‌ها طبیعی و منطقی است و حتی این نقطه‌نظرات متفاوت می‌تواند تیم مذاکره‌ کننده را برای رسیدن به نتیجه درست کمک کند.

وی افزود: با توجه به این‌که «شش قدرت دنیا طرف مذاکره ایران در این زمینه هستند»؛ لذا به صورت سطحی نمی‌توان مسائل را مورد توجه قرار داد و آن‌چه مهم است این است که انتقاد و نقطه‌ نظرات باید بر اساس واقعیت‌ها و منافع ملی کشور باشد.

وی تصریح کرد: توجه به منافع ملی باید چارچوب اظهارنظر و حرکت در این زمینه باشد و کما این‌که می‌بینیم تیم مذاکره‌کننده با حضور در مجامع علمی و دانشگاهی و با توضیح در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته اطلاع‌رسانی خوبی برای تنویر افکار عمومی داشته‌اند.

نماینده مردم زنجان و طارم خاطرنشان کرد: آن‌چه ملت و مسوولان در نهایت کار از تیم مذاکره‌کننده انتظار دارند رعایت خط قرمزهای جمهوری اسلامی ایران و تامین منافع عمومی مردم است.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان