پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 32791

پیشکسوت و سرمربی سابق تیم ملی ایران معتقد است که گروهی در رسانه‌های مختلف در تلاش هستند تا ورزش و به ویژه فوتبال را به سمتی ببرند که منافع خودشان را حفظ کنند!

 آس‌پرس: محمد مایلی‌کهن با اشاره نقش رسانه در ورزش گفت: قدرت رسانه ملی به خصوص در ورزش بسیار زیاد است. تاثیرگذاری رسانه ملی در ورزش به ویژه در فوتبال عمیق است، زیرا فوتبال جزو رشته‌هایی محسوب می‌شود که مخاطبان زیادی دارد. فوتبال آب و نان مردم نیست، اما وقت خود را صرف تماشایش می‌کنند. فوتبال بین مردم خواهان زیادی دارد و به همین خاطر تلویزیون بیشتر وقت خود را صرف این رشته ورزشی می‌کند. متاسفانه در رسانه ملی دیده می‌شود که گروهی با افراط و تفریط از فوتبال و تاثیرگذاریش در جامعه به اشکال مختلف سوءاستفاده و برای حفظ منافع خود در بحث فوتبال سلیقگی عمل می‌کنند.

 مایلی‌کهن: برخی از رسانه ملی سوءاستفاده می‌کنند!

وی افزود: حتی در برخی برنامه‌های تلویزیون که باید در راستای حفظ منافع ملی باشد، افراد براساس امیال شخصی خود هدف‌گذاری می کنند! بی‌تردید در شرایط فعلی فوتبال می‌تواند تاثیرگذاری زیادی در مسائل اجتماعی،اقتصادی و حتی سیاسی داشته باشد. یک باخت یا یک برد در فوتبال می‌تواند تبعاتی در فرهنگ جامعه بگذارد و اینجا نقش رسانه بیشتر جلوه می‌کند و نباید از آن غافل شود. من معتقدم تریبون رسانه ملی نباید در اختیار هر فردی قرار بگیرد، زیرا او می تواند با توجه به سلایق و امیال خود جامعه را هدایت کند! همین عوامل دست در دست هم داده است تا ورزش قهرمانی ما به بیراهه برود.

 

مایلی‌کهن در ادامه گفت:من منکر حضور مربی خارجی و با دانش در ورزش ایران نیستم اما معتقدم ارزشیابی یک مربی باید از طریق آمارهای رسمی مشخص شود و نه از روی نظرسازی در برنامه‌های سیما! تیم ملی فوتبال در جام جهانی در بین 32 تیم در رده 31 قرار می‌گیرد اما در رسانه ملی به گونه‌ای وانمود می‌شود که باید جشن ملی بگیریم و انگار ما قهرمان شده ایم! متاسفانه شاهدیم که در رسانه ملی نظرسازی می کنند تا برای فوتبال و ورزش کشور تصمیم‌گیری کنند.

 

وی در پایان به نقش مهم رسانه‌ها در افزایش سطح شادی در جامعه اشاره کرد و گفت: در کشورهای پیشرفته و متمدن از فوتبال و ورزش لذت می‌یرند اما متاسفانه در ایران گروهی در رسانه نفوذ کرده اند که تلاش می‌کنند زیبایی‌های ورزش را برجسته نکنند! به نظرم باید زیبایی‌های ورزش را بیشتر نشان دهیم.

 

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان