پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 33309

مسئول کارآمدی و سازندگی بسیج دانش آموزی خوزستان گفت: امسال بیش از ۳۰ هزار اردوی جهادی دانش اموزی در قالب طرح هجرت ۳، اردوهای جهادی صالحین و اردوهای جهادی ۷ روزه در خوزستان برگزار می‌شود.

علی هوشمند‌زاده در گفت‌و‌گو با تسنیم، اظهار داشت: اردوهای جهادی بسیج دانش اموزی خوزستان با محوریت 3 نوع اردو در سال 94 برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال 11 هزار اردوی 10 روزه هجرت 3 در خوزستان برگزار می‌شود که در آن دانش اموزان به مرمت و بهسازی مدارس ناحیه خود می‌پردازند.

مسئول کارآمدی و سازندگی بسیج دانش اموزی خوزستان با بیان اینکه هدف از برگزاری اردوهای جهادی خودسازی و فعالیت فرهنگی دانش اموزان است، گفت: 20 هزار و 166 اردوی یک روزه صالحین با هدف ارتباط حلقه‌های صالحین و محرومیت زدایی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در این اردو‌ها دانش اموزان به مناطق کم برخوردار و محروم اعزام می‌شوند و در کشت و برداشت محصولات کشاورزی، لایروبی نهر‌ها، تجهیز و آماده سازی مساجد و درختکاری کمک می‌کنند.

هوشمند‌زاده با بیان اینکه اردوهای 7 روزه جهادی امسال برای نخستین بار در استان خوزستان اجرا شد، عنوان کرد: این اردو‌ها به صورت پایلوت در شهرستان‌های حمیدیه و باغملک اجرا و در سال 94 دانش اموزان در قالب این اردوهای جهادی به مناطق محروم باغملک، ایذه، مسجدسلیمان و لالی اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه هدف از این اردو‌ها نهادینه کردن فرهنگ کار جهادی در جامعه است، اظهار داشت: رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار از اهداف اصلی بسیج دانش آموزی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان در سال 94 است.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان