پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 32922

چندی است که خبرنگاران ما متوجه حضور یک دستگاه پژوه 405 پلاک قرمز و دولتی در محله ای از سطح شهر باغملک شده اند

به گزارش باغملک نیوز، امروزه اموال عمومی و دولتی از مصادیق بارز بیت‌المال به شمار می‌آیند، بنابراین وقتی گفته می‌شود بیت‌المال، یعنی اموالی که به همه اقشار جامعه تعلّق داشته و همگان در حفظ و نگهداری آن مسئول‌اند، همان‌گونه که در آن حق نیز دارند.

 به‌عبارت‌دیگر بیت ‏المال به مالی گفته می‌شود که مالک خصوصی نداشته و همگان در استفاده از آن سهیم هستند.

 پیشوایان بزرگ دین ازجمله پیامبر (ص) و امیر مؤمنان علی (ع)، در نگهداری اموال بیت‌المال دقّت فراوانی به خرج می‌دادند و هرگونه استفاده شخصی از آن را ممنوع می‌شمردند، برای مثال حضرت علی(ع) آن نحوه برخورد را با برادرش عقیل دارد که زبانزد خاص و عام است.

حضرت امام خمینی(ره)، نیز می‌فرمایند: « … ما چه کنیم با بیت‌المال مسلمین؟ وظیفه حکومت‌ها چیست با بیت‌المال مسلمین؟ این مسئله، مسئله آن نیست که در آن‌وقت و در حکومت حضرت امیر(علیه‌السلام) باشد؟ این دستور است در طول تاریخ برای کسانی که متکفّل حکومت هستند، که تا اندازه ممکن در بیت‌المال تصرّف نکنند، یک درهم اش در آن‌طرف حساب دارد.باید حساب بدهیم‏… بیت‌المال مسلمین را بزرگ بشمارید…

حال باتوجه به مقدمه ای که از پیش رو گذشت ،چندی است که خبرنگاران ما متوجه حضور یک دستگاه پژوه 405 پلاک قرمز و دولتی در محله ای از سطح شهر باغملک شده اند که از ظاهر آن معلوم است که مدت زیادی است در این مکان اطراق داشته و بلا استفاده رها شده است.

این که این ماشین دولتی به کدام ارگان تعلق دارد مدنظر ما نیست ولی این نکته مهم است که چرا این وسیله که جز بیت المال مسلمین است با این وضع در این گوشه شهر و در یک کوچه رها شده؟ به راستی متولی این امر کیست؟

ما نیز رجوع به سخن گهربار امام راحل می کنیم که بیت المال مسلمین را بزرگ بشمارید. …

پایگاه خبری باغملک نیوز مشتاق و البته منتظر جوابیه یا برطرف کردن مشکل از سوی مسئولین ذیربط در این خصوص است.

4gi4_img-20150426-wa0002.jpg

.

42av_img-20150426-wa0003.jpg

.

cx88_img-20150426-wa0005.jpg

.

fgyo_img-20150426-wa0004.jpg

.

28cz_img-20150426-wa0006.jpg

.

لینک کوتاه مطلب :
  1. مرتضی خشنود

    سلام لطفا بفرمایید کدوم محله گذاشته شده یا حداقل نام دستگاه مربوطه را اعلام فرمایید تا پیگیری کنیم
    . از به تصویر کشیدن مشکلات شهرستان سپاسگذارم

معرفی شهرستان