پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 33469

روز گذشته مراسم افتتاحیه انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام دانشگاه شهید چمران با حضور مصطفی کواکبیان نماینده سابق مجلس برگزار شد.

روز گذشته مراسم افتتاحیه انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام دانشگاه شهید چمران با حضور مصطفی کواکبیان نماینده سابق مجلس برگزار شد.

مراسم افتتاحیه انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام توام باحواشی بود که در ادامه می خوانید:

*مراسم با اجرای نماهنگی از مشاهیر و علمای انقلابآغاز شد که در این میان با نمایش تصویر مصدق ؛ خاتمی و رفسنجانی مجری برنامه شروع به دست زدن کرد و به تبع آن نیز حضار احساسات خود را ابراز کردند.

*در ادامه مراسم کلیپی دیگر پخش شد که نوشته بود او آمد و پس از آن تصویر هاشمی رفسنجانی ، خاتمی و تصاویری از انتخابات سال۸۸ و عناصر فتنه نشان داده شد.

*نکته قابل توجه این بود که مدعوین این مراسم استادان اصلاح طلب دانشگاه شهید چمران بودند که به دلایلی در این مراسم حضور پیدا نکردند.

IMG_0449

*جمعیت صندلی های سالن دانشکده علوم دانشگاه چمران را پر نکرده بود و بسیاری از صندلی ها خالی بود.

IMG_0134

*بسیاری از اعضای این تشکل دور تادور سالن ایستاده بودند و دانشجویان با نمادهای سبز در مراسم افتتاحیه شرکت کرده بودند.

بعد از اجرای کلیپ،نماینده و مسئول انجمن اسلامی این تشکل با استفاده از تریبون بدست آمده با اشاره به حصر سران فتنه و خواهان آزادی بیان در عرصه های فرهنگی شد.

وی طی صحبتهای خود نه تنها به بیانات و رهنمود های امام (ره )در خصوص فعالیت تشکل های دانشجویی اشاره نکرد بلکه با بحث و مناظره با کواکبیان بر سر اشتباه بودن حصر سران فتنه به طرح مسائلی که با سیاست های کلی نظام همخوانی نداشت پرداخت.

*پس از آن تیتر اخبار در دو سال گذشته نشان داده شد که محور این کلیپ ها زندان رفتن معاون رئیس جمهور سابق کشور بود.

* مسئول انجمن اسلامی پیرو خط امام طی این مراسم با بیان مطالبی که نشان از برنامه ریزی گسترده جریان های سیاسی تندروی بیرون از دانشگاه جهت انتخابات آینده بود صحبتهای خود را به اتمام  رساند.

IMG_0272

* محور دوم این کلیپ بر تیتر های ناگفته از مذاکره لوزان و صحبت های اخیر رئیس جمهور گذشت.

*آنچه بیش از همه در این مراسم خود نمایی می کرد مجری مراسم بود که گویا امروز با پوشش سبز خودو قصد به زبان آوردن سخن هایی از جنس رنگ لباسش را داشت.

*کواکبیان سخنان خود را با محوریت واکاوی نقش جنبش دانشجویی در جامعه سیاسی ایران آغازکرد و گفت: انجمن پیرو خط امام به معنی مطالبات دانشجویی را فریادکشیدن و در جهت باروری حرکت دانشجویی اقدام کردن است و نباید بی تفاوت از مسائل سیاسی بگذرید شما مرجع فکری مردم هستید نباید دانشجو از سیاست منزوی باشد و رهبری انقلاب فرمود که خدا لعنت کند کسانی را که نمی گذارند دانشجویان سیاسی باشند وحرکت جدی سیاسی اجتماعی داشته باشند.

IMG_0466

*کواکبیان مراسم را با پرسش و پاسخ برخی از سوالات به پایان رساند.

* نکته قابل توجه اینکه ضروری است نهادهای نظارتی دانشگاه بیش از هر زمان دیگر نسبت به این اتفاقات و تشکل های هوشیار بوده تا تحرکات افراطیون در دانشگاه ها طی ماه های آینده موجب برهم خوردن نظم دانشگاه های استان و متوقف شدن فضای علمی نشود.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان