پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 32818

در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی سال 94 باغملک رخ داد

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان باغملک با حضور امام جمعه ، رئیس بنیاد مهدویت استان خوزستان وکلیه اعضای شورای فرهنگ عمومی برگزار شد .

به گزارش باغملک نیوز، برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی با موضوعات همایش ولایت، تبلیغ فریضه زکات در شهرستان و معرفی سرپرست بنیاد مهدویت شهرستان در دفتر امام جمعه شهرستان باغملک برگزار شد.

احمدرضا زنگنه سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و دبير شوراي فرهنگ عمومي باغملک در ابتدای این جلسه به فضیلت ماه رجب اشاره کرد و گفت: پیامبر فرمود: هرکسی یک روز از رجب را روزه بگیرد مستحق رضوان الهی گردد و روزه اش غضب الهی را خاموش کند و خداوند دری از درهای جهنم را بر او ببندد.

stqa_img_20150425_173903.jpg
وی در ادامه سخنان خود از مسئولین خواست که در سال 94 که مزین شده به سال دول و ملت، همدلی و همزبانی با مساعدت و همدلی جهت رفع مشکلات و معضلات شهرستان تلاش مضاعفی داشته باشند.

در ادامه جلسه پور فرجی مسئول بنیاد مهدویت در استان پس از عرض سلام و تبریک ماه مبارک رجب ،گفت: خوشبختانه مردم محبت و علاقمندی زیادی به اهل بیت دارند و موضوع مهدویت که خاصه امام زمان(عج) می باشد یک بحث معارفی است و در همین راستا حدود 80% از طلبه های خواهران در دوره تدریس کلی مهدویت شرکت فعال داشتند.

 وی افزود: الحمدلله با توجه به اینکه آموزش و پرورش کشور و به تبع استان خوزستان گامهای بسیار بزرگی در زمینه مهدویت در بعد آموزش برداشته شد خواهشی از دست اندرکاران مهدویت دارم و آن این است که در آموزش مهدویت بحث اول آموزش و پرورش باشد تا دیگر دغدغه های هماهنگی نباشد.

مسئول بنیاد مهدویت در خوزستان اذعان کرد: نسبت به ترویج و تبلیغ مهدویت بهترین مکان ها بقعه های متبرکه هستند و سعی شود در این اماکن مقدس و متبرک با برگزاری دعای ندبه و ارائه نرم افزارهایی با موضوع مدنظر ، اعزام استاد و تربیت مربی طلاب طبق قرآن کریم و اسناد دینی استفاده شود.

q3wy_img_20150425_173907.jpg
 حجت الاسلام هاشمی نژاد امام جمعه و رئيس شوراي فرهنگ عمومي باغملک نیز در این جلسه در خصوص اهمیت ماه مبارک رجب سخنانی ایراد کرد.

 در پایان جلسه احمدرضا زنگنه سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باغملک را به عنوان مسئول بنیاد مهدویت شهرستان انتخاب و معرفی کردند.

در حکمی که به وی اعطا شد، آمده است با توجه به سوایق تدوین و تعهد شما در زمینه های فرهنگی و اسلامی جنابعالی به عنوان مسئول بنیاد مهدویت شهرستان باغ ملک منصوب می گردید. امید است که در ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج) و پیروی از معنویات مقام معظم رهبری با بکارگیری همه توان و ظرفیت های موجود درحوزه استحفاظی در انجام وظایف ذیل موفق و موید باشید

 1-گسترش فرهنگ مهدوی در سطح شهرستان ،اجرای برنامه های فرهنگی ودوره های آموزشی و دوره های آموزشی .

 2-ارتباط مستقیم با آحاد مردم .مسئولین و کارکنان ادارات سازمانها و نهاد های انقلابی .

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان