پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 32767

اسماعیل ایدنی اظهار داشت:نگرانی من در مورد این سریال نقد جامعه پزشکی نبود بلکه با چنین برنامه هایی باور مردم نسبت به خدمات سلامت در کشور دچار خدشه میشود.

اسماعیل ایدنی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در گفتگو با رهیاب در خصوص سریال در حاشیه اظهار داشت:در حاشیه یک سریال طنز است که در خصوص پدیده های اجتماعی است هیج گروه و قشری نباید تصور کند که مصون از انتقاد و طنز است و نباید دستمایه طنز قرار گیرد.

وی ادامه داد:منتها چیزی که در مورد این سریال و خیلی از برنامه های صداوسیما مطرح است این است که آیا سایر گروه های اجتماعی دیگر هم قابل نقد هستند؟ اگر انتقادی بر در مورد آنها مطرح است می شود آن را دستمایه طنز قرار داد و مورد هجو قرار گیرند مثل کاری که این سریال در مورد پزشکان انجام داد؟
ایدنی گفت:باید در نظر داشته باشیم که نقد و انتقاد ما تاثیرش در مخاطب چیست؟ خصوصا رسانه ملی که مخاطبین زیادی دارد باید در نظر داشته باشد کلام ما چه تاثیری بر مخاطب عام می گذارد.
وی ادامه داد:نگرانی من در مورد این سریال نقد جامعه پزشکی نبود بلکه با چنین برنامه هایی باور مردم نسبت به خدمات سلامت در  کشور دچار خدشه میشود.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز عنوان داشت:چندی پیش یک مریض که در معرض سکته قلبی بود به یک مرکز درمانی مراجعه کرده است پزشکان گفته اند شما در معرض سکته قلبی هستید ان بیمار گفته است من سریال در حاشیه را دیده ام می دانم شما برای من چه نقشه ای دارد برای همین از بیمارستان می رود و در نهایت فوت می کند.
وی اضافه کرد:چه کسی مقصر است ؟ کسی که به نوعی موضوع و سوژه را متناسب با مخاطبین انتخاب نمی کند و الا حرفی در نقد گروه های اجتماعی نیست البته نباید فقط یک قشر انتخاب شود و آن را دستمایه هجو قرار دارد.
ایدنی بیان داشت:این سریال ها تاثیر اجتماعی عمیق ندارند برای همین ما نگران این سریال نیستیم چرا که جامعه پزشکی یک جایگاه اجتماعی بالایی دارد طبیعتا خیلی از گروه های اجتماعی دیگر دوست دارند چنین جایگاه اجتماعی داشته باشند.
وی اضافه کرد:آیا همین گروهی که این سریال را ساخته است کسی در مورد درآمدها و کارهایشان ورود می کند و در مورد آنها سریال می سازد؟
ایدنی در پایان گفت:همزمانی پخش این سریال با اقدامات بی سابقه نظام سلامت کشور یک مقداری این تلاش ها را زیر سوال می برد.
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان