پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 32992

پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: زن زورگیر و دو همدستش دستگیر شده و مقام قضایی به منظور شناسایی شاکیان و مالباختگان دستور انتشار بدون پوشش تصاویر آنها را صادر کرده است.

 مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ؛ روز 23 اسفندماه سال گذشته فردی با مراجعه به ایستگاه کلانتری 181 عوارضی به مامورین اعلام کرد که خودرو پراید وی مورد زورگیری و سرقت قرار گرفته است.

صاحب خودرو در اظهارات اولیه خود عنوان کرد: یک خانم و دو آقا را به عنوان مسافر سوار ماشین کردم؛ در میانه راه، این افراد با تهدید چاقو و در حالیکه یک نفر از آنها از پشت سر طنابی را به دور گردنم انداخته بود اقدام به سرقت تمامی مدارک، گوشی تلفن همراه و وجوه نقد کرده و پس از آن در مکانی تاریک، مرا از ماشین به بیرون پرتاب و ماشین را سرقت کردند.

بر اساس این گزارش با اعلام خبر وقوع سرقت خودرو به شیوه زورگیری و احتمال تردد سارقان برای انجام سرقت های متعدد در همان محدوده، مشخصات خودرو سرقت شده به واحدهای گشت کلانتری 181 و همچنین سایر کلانتری های مجاور اعلام شد.

این گزارش می افزاید: ساعت 04:15 روز 24 اسفند ماه گذشته، مامورین کلانتری 154 چیتگر در حین گشت زنی در شهرک وردآورد – خیابان امام حسین (ع)، به دو سرنشین آقا و خانم یک دستگاه خودرو پراید مشکوک شدند که در بررسی بعمل آمده از پلاک خودرو مشخص شد که خودرو چند ساعت پیش، به شیوه زورگیری سرقت شده است.

مامورین کلانتری با اطمینان از مسروقه بودن خودرو با استفاده از تاریکی شب و قبل از اطلاع دو سرنشین خودرو از حضور مامورین در محل، به خودرو پراید نزدیک شده و دو سرنشین آقا و خانم داخل خودرو را دستگیر و در بازرسی از داخل خودرو موفق به کشف یک قبضه سلاح سرد، یک رشته طناب سفید رنگ – دو انتهای طناب بگونه ای بسته شده بود که امکان خفه کردن افراد از پشت سر وجود داشته باشد- موادمخدر از نوع شیشه و همچنین مدارک شناسایی مالک خودرو کشف شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور قاضی عموزاد، بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی و شناسایی کامل متهمان دستگیر شده، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 23 روز 23 اسفند ماه گذشته در ابتدای مشکین آباد به صورت دربست یک خانم و دو نفر آقا را به مقصد وردآورد سوار خودرو کردم که پس از رسیدن به ورودی وردآورد، از من درخواست کردند تا درون یک جاده خاکی توقف کنم؛ به محض توقف، خانمی که در صندلی عقب نشسته بود رشته ای را به دور گردنم انداخت و همزمان با وی دو نفر آقا که یک نفرشان در صندلی جلو نشسته بود با تهدید چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه، کیف پول، مدارک شناسایی و وجوه نقد داخل ماشین کرده و سپس با تهدید چاقو مرا از خودرو به بیرون پرتاب و ماشین را نیز سرقت کردند.

متهم بنام ‘فاطمه . هـ’ ( 32 ساله ) در اعترافات خود با تایید اظهارات مالک خودرو، به کارآگاهان گفت: از حدود یک ماه پیش با ‘علی . ص’ ( 30 ساله – دیگر متهم دستگیر شده ) آشنا شدم و نفر سوم در سرقت ها نیز بنام سجاد از دوستان علی است.

‘علی . ص’ نیز صراحتا به زورگیری خودرو پراید و همچنین یک فقره سرقت مشابه در شهر اندیشه اعتراف و عنوان کرد: سرقت ها را به پیشنهاد سجاد انجام می دادیم؛ سجاد از مدتی پیش فراری شده بود و به همین دلیل جای مشخصی را از خود را به کسی نشان نمی داد.

به گزارش این مرکز، در شرایطی که دو متهم پرونده عنوان کرده بودند که هیچ اطلاعی از مخفیگاه سجاد ندارند ، کارآگاهان در بررسی پرونده مجرمین سابقه دار و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار با شناسایی ‘سجاد . ص’ (متولد 1369 ) به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار اطلاع پیدا کردند که وی در تاریخ 5 فروردین ماه توسط پلیس آگاهی شهر قدس به اتهام زورگیری و سرقت های به عنف خودرو دستگیر شده در حال حاضر روانه زندان شده است.

سجاد پس از انتقال به پایگاه پنجم و مواجه حضوری با دو همدست خود، با تایید اعترافات آنها عنوان کرد: بهمراه دو همدست خود ابتدا در پوشش مسافر، ماشین سرقت کرده و پس از آن اقدام به زورگیری از مسافرین درون شهری در مناطق مختلف تهران بویژه در مناطق غرب و جنوب غرب تهران از جمله جاده مخصوص ، ورودآورد ، آزاد راه تهران – کرج می کردیم ؛ پس از انجام چندین فقره سرقت و زورگیری از مسافرین ، ماشین ها را رها و مجددا به دنبال ماشین دیگری می رفتیم.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، رییس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی که تحت عنوان مسافر مورد تهدید و زورگیری قرار گرفته و همچنین اعتراف صریح متهمان به سرقت های مشابه خودرو در پوشش مسافرنما، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر سه متهم از سوی مقام قضایی برای شناسایی سایر شکات و مالباختگان احتمالی صادر شده است.

این مرکز از مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت کرد تا برای پیگیری شکایات خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان