پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 32724

كاش وقتى خانم ابتكار به اهواز آمد.آقاى استاندار سينه سپر نمى كردند و همه کم کاری،ندانم کاری و بی تفاوتی مسئولان مركزنشين را به گردن نمى گرفت!!

استاندار خوزستان:
دستگاه های اجرایی استان به تعهدات ریزگردی خود عمل نکردند

* مقتدایی با اشاره به نشست های خود با مسوولان دستگاه های اجرایی استان در زمینه ریزگردها افزود: رسانه های استان باید در مسائل مهمی همچون گرد و غبار، حقوق شهروندی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی بپردازند.

استاندار خوزستان از اختصاص 200میلیارد ریال برای مقابله با ریزگردها در این استان خبر داد.

عبدالحسن مقتدایی روز چهارشنبه در پایان سفر خود به شهرستان باوی در گفت و گو با خبرنگار رهیاب با اشاره به نشست های خود با مسوولان دستگاه های اجرایی استان در زمینه ریزگردها افزود: برخی دستگاه ها به تعهدات خود در این زمینه عمل نکرده اند و قرار شده تمام اختیارات در این بخش به استان واگذار شود.

***********
*جناب استاندار؛

كاش وقتى خانم ابتكار به اهواز آمد.آقاى استاندار سينه سپر نمى كردند و همه کم کاری،ندانم کاری و بی تفاوتی مسئولان مركزنشين را به گردن نمى گرفت!!

چه كسى بهتر از جنابعالی می دانست که ادارات استان٬ قدرت  و حوزه اختیاراتشان بسیار محدود و زمام امور در دست تهران نشینان است ؟

آقای دکتر…برادر عزیز!

وقتی در حضور خانم ابتکار  اظهار داشتید«گردوخاک رها کرده و رفته ،این همشهری ما ول کن قضیه نیست» نمی دانستید با این جلسات و سمینارها دردی دوا نخواهد شد؟
البته که ما می دانستیم فقط برای چند روز شاهد تقلایی هستیم و بازهم خمودی  و شانه خالی کردنها  و پاسکاری ها  شاه بیت این غزل خواهد بود تا دقیقه ۹۰ دیگری و تقلای دیگر! ولی تا کی؟!

این بار گلایه از شماست !
آری شما٬ که از مدیران نفت و سالها نماینده مجلس بوده اید و بهتر از هركس با معضل تمرکزگرایی نظام مدیریتی آشنایی داشته و صدالبته که بسیار با چنين کلاف سر درگم  و گره های كورى مواجه  بوده اید؟

عمیقاً متأسفم، كه روزى از مقايسه فرزندم با كفترچاهى در نامه خطاب به خانم دكتر ابتكار معذب بودم ٬ ولی اینک كار به جايى رسيده است كه حمايت از حقوق سگ نيز ، برحقوق این طفل بیچاره تقدم جسته است.واقعا مى پرسم چرا؟

معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست علی القاعده کل کشور٬ از ما می خواهد که از مقایسه دست برداریم و نسبت به سایر مناطق  بزعم ایشان ٬بیهوده  حساسیت نورزیم. اما کسی از وی نمی پرسد آیا مگر این شما نیستید که چنین حساسیتهایی را می آفرینید؟
چه غمگنانه و دردآلود است که ازین پس باید در تمنای ارج و احترامی همسنگ مدافعان حقوق سگ و روباه، باشیم!
هرچند هرجاندارى داراى حقوقى است كه
احترامش برهمه واجب، اما صحبت از جان و سلامتى ميليونها تن از اشرف مخلوقات و آفريده هاى خداوندى است.
اين كجا و آن كجا ؟!

خارج از بحث قیاس و احساس تلخ نادیده انگاری و عدم واکنش و برخورد علی السویه با پدیده ها و رویدادها توسط برخی از مدیران در سطح کلان و ملی که البته برخلاف نصوص قانونی و حتی شرح وظایف و تعهدات آنها می باشد.اما همه کارشناسان و دانشمندان محيط زيست و همچنین اساتید علوم پزشکی و مهمتر از همه افکار عمومی با صدها هزار ریه سوزان وخسته و نفسهای به شماره افتاده متفق القول از بحران بی سابقه و خطرناک زیست محیطی و لزوم بسیج امکانات و توانمندیها برای مقابله با این فاجعه به هر وسیله ممکن صدای خود را به مسئولان ذیربط رساندند. كدام يك از اصول مديريت بحران و كدام اقدام خارق العاده و قابل وصفى متناسب با حجم اين بحران و ويژگيهاى منطقه بحران زده اجرايى گشت؟

آیا مدیریت بحران تغییر مفهوم و ماهیت داده است یا ما از ژرفا و پیچیدگی این علم مدیریتی بی اطلاعیم؟
اصلا حقیقت بحرانی و بلکه فاجعه بار بودن استمرار هجوم ریزگردها در همراهی توأمان آلودگیهای نفتی منطقه ، پسماندهای صنعتی،کم آبی و گنداب شدن کارون و کرخه،بارانهای اسیدی و..و..را پذیرفته اید؟

ازشما مى پرسم، آری از شما!

چون بعداز چندسال خطاب قرار دادن رئيس سازمان محيط زيست و وزراى نيرو و نفت وانتظار حرکتی مثبت و در راستای کاهش آلام و مصائب خود و هم استانیهای بزرگوار وشریفم٬ در اوج بحران ريزگردها، اين شما بوديد كه يك تنه جور ديگران را كشيديد و براى منتقدان و فعالان سگرمه هاتان را درهم كرديد!

البته در شرايط آن روزها شايد، من هم اگر جاى شما بودم چنين می کردم ولی هرگز گناه دیگران و دهن کجی برخی نسبت به احساسات پاک و بحق مردم را توجیه نمی کردم و خود را هزینه سهل انگاری و عدم احساس مسئولیت آنها نمی ساختم.

شما برادر عزیز ،در قامت نماینده عالی دولت کماکان به مسئولیتهای قانونی و تلاشهای پیگیرانه خویش عمل نموده و استمرار بخشید ولی مستدعی است اجازه فرمایید ما خود ،از حقوق شهروندی و حق حیات و زندگی و تنفس خویش دفاع کنیم!

برادر عزیز؛

در حسن نیت و توانمندی ، ایده پردازیهای نوین و سختکوشی وتوفیقات بزرگ شما شکی نیست و براین گمانم که بنده بهتر از هرکسی بر این توانمندی واقف و سالها نیز از نزدیک نظاره گر بوده ام .
اما قبول بفرمایید٬ این مشکل بزرگتر از آن است که جنابعالی به تنهایی زیر این بار بروید!

ما مردم رنجور و دلسوخته٬ در دردشناسی متخصص شده ایم وبهتر از هر کسی می توانیم از درد خود  گفته و جای زخمهامان را بسراییم.

بگذارید از دردهای خود بگوییم و بنالیم!
انتظاری از شما نیست جز اینکه سنگ صبور ما باشید..

از ما ناله کنان و آخ گویان، خاطرتان آسوده  باد.اما اندر احوال خستگان و دردمندان خاموش و سر به توی اندیشه کنید. { تمرّ الفرص کمرّ السحاب}

         برادر کوچک و همشهری شما
      
            مسعودکنعانی- آبادان

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان