پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 64878

رفتن کودک به مراکز پیش دبستانی موجب تقویت روابط اجتماعی، کلامی و رشد هوشی او خواهد شد.

ابراهیم غفاری حق روانشناس عمومی در گفتگو باباشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: کودک از بدو تولد تا زمانی که در کنار والدین و خانواده خود است، دارای هوشی یکسان با بقیه کودکان بوده که اگر این هوش او پرورش و رشد نیابد موجب کاهش سطح آن خواهد شد.

وی افزود: دوره پیش دبستانی یکی از تاثیر گذار ترین مراحل در رشد هوش کودک بوده که علاوه بر آن موجب تقویت روابط اجتماعی و آموزش همکاری با همسالان به وسیله شرکت در کارها و بازی‌های گروهی در میان دیگر کودکان خواهد شد.
غفاری حق تصریح کرد: آمادگی برای رفتن به مدرسه به وسیله آموزش‌هیا ابتدایی اعداد و حروف الفبا، رعایت نظم و انضباط، یادگیری مهارت‌های مهم زندگی از جمله مسئولیت پذیری، خواندن شعر و قصه گویی، برقراری ارتباط با اطرافیان و رشد کلامی، همچنین آشنایی با محیط مدرسه از جمله فواید دیگر رفتن کودک به مراکز پیش دبستانی قبل از شروع مدرسه است.
این روانشناس در پایان گفت: یکی دیگر از مهمترین اثرات مراکز پیش دبستانی برای کودک این است که از وابستگی بیش از حد به والدین خصوصا مادر کاسته شده و موجب شده تا روز اول مهر این کودکان راحتر از مادر خود جدا شده و به مدرسه بروند.
لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان