پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 64862

پیشکسوت پرسپولیس معتقد است تیم برانکو فوتبال زیبایی ارائه می‌دهد و قهرمان این فصل لیگ برتر خواهد شد.

“ورزش سه”، علی پروین در این گفت‌وگوی خواندنی و جذاب از عملکرد پرسپولیس و استقلال تمجید می‌کند و فوتبال ایران را برای این دو تیم می‌داند. از دید پروین، عالیشاه بهترین فوتبال ایران است و کی‌ورش باید به این بازیکن توجه کند.

پرسپولیس قهرمان می‌شود

پرسپولیس اوضاع خوبی دارد، قشنگ بازی می‌کند و نتیجه هم می‌گیرد. مدیریت هم خوب کار می‌کند و دست آقای برانکو درد نکند. فکر می‌کنم این تیم قهرمان شود.

روش جذب 100 هزار نفری تماشاگر

اصل کار تماشاگران هستند. وقتی استادیوم خالی باشد نمی‌توانی بازی کنی ولی وقتی 70 هزار روی سکوها بشینند انرژی بازیکنان دو برابر می‌شود. در تمرین ما افرادی برای تماشا می‌آمدند که دمپایی لنگه به لنگه داشتند؛ یعنی فوتبال برای پایین شهر است. برای مثال الان وقتی بازی‌ها رایگان است 70 هزار نفر به ورزشگاه می‌آیند که این نشان می‌دهد تماشاگران چه قشری هستند. معتقدم اگر بلیت‌فروشی شود 5 تا 7 هزار نفر به ورزشگاه خواهند رفت و باید فکری به حال این موضوع داشت. اگر می‌شود بلیت‌ها را ارزان کنند و از سوی دیگر مترو و اتوبوس را برای رفت و آمد مردم فراهم آورند. قول می‌دهم اگر رفت و آمد مردم راحت باشد بیش از 100 هزار نفر به استادیوم می‌روند.

تیمداری زوری نیست

پرسپولیس فعلی یاد تیم دهه 60 را به یاد مردم آورده است. الان پول در فوتبال آمده و حرفه‌ای شده است. در حال حاضر خیلی‌ها به خاطر پول از یک تیم به تیم دیگری می‌روند ولی قدیم برای آن پیراهن جان می‌دادند. الان پول وارد فوتبال شده و واقعا بازیکنانی خوب کار می‌کنند و پول می‌گیرند اما برخی دیگر پول را می‌گیرند ولی کار نمی‌کنند. به نظرم باید پول در فوتبال طوری باشد که همه باشگاه‌ها بتوانند از پس تیمداری بر بیایند. الان نمی‌شود چهار تیم پول نداشته ولی برخی دیگر پولدار باشند. مثلا تیم نفت با آن عظمت؛ سرپرستشان مصاحبه کرده و گفته از بازیکنان برای ناهار و شام پول جمع کرده است. ملوان حمید استیلی می‌گفت پول برای آب خریدن نداریم. چرا باید اوضاع به این شکل باشد و استانداری گیلان یا فرمانداری رشت به این تیم کمک نکنند؟ باید ببینیم چرا اینگونه ارگان‌ها تیم‌ها را حمایت نمی‌کنند. اگر تیم را نمی‌خواهند منحل کنند. نمی‌شود که با این اوضاع ادامه داد.

فوتبال ایران برای استقلال و پرسپولیس است

بقیه تیم‌ها هم مثل استقلال خوب هستند و نمایش قابل قبولی دارند. سپاهان هم که رقیبشان بوده الان هفتم، هشتم است. رقیب‌ها یکی یکی پایین می‌روند. می‌خواهند بگویند دو قطبی بودن را برداشتیم اما یادتان باشد فوتبال این ممکلت برای این دو تیم(استقلال و پرسپولیس) است و چه بخواهی و نخواهی این مسئله وجود دارد. این مسائل که می‌گویند دو قطبی و این‌ها را برداشتیم، نیست. هر سال یک تیمی مثل تراکتورسازی و سپاهان می‌آید جرقه‌ای در فوتبال می‌زند و می‌رود اما این دو تیم ریشه قهرمانی دارند و اگر این دو تیم خوب باشند تیم ملی موفق می‌شود.

هینطور ما را می‌زنند

همینطور ما را می‌زنند داغون می‌کنند وای به حال زمانی که کاندید انتخاب ریاست فدراسیون فوتبال شویم. ما اصلا در این فازها نیستیم که فکرش را کنیم. کار اجرایی به آن شکل نداشتیم و فقط کار فوتبالی در زمین سبز چمن انجام دادیم. متاسفانه الان هم شرایطی است که نمی‌شود حرفش را زد؛ فوتبال ما به بالاتر از فساد هم رفته است. امیدوارم این مسائل درست شود.

قدیم بازیکن تیم ملی راحت انتخاب نمی‌شد

قدیم آنقدر بازیکنان خوب در استقلال و پرسپولیس بود که نمی‌توانستی بازیکن تیم ملی انتخاب کنی. بازیکنان استقلال به اندازه‌ای خوب بودند که در بازی‌های آسیایی پکن 6-5 نفر از آنها در تیم ملی حضور داشت. نمی‌توانستی به راحتی بازیکنی را انتخاب کنی.

عالیشاه بهترین فوتبالیست ایران است

از آقای کی‌روش می‌خواهم این عالیشاه را نگاه کند. از نظر من او الان بهترین فوتبالیست ایران و یک چیز عجیب و غریبی است. او باید چهار بازی در تیم ملی انجام دهد تا ترانسفر شود ولی منتهی او را نمی‌بینند، انتخابش نمی‌کنند، دوستش ندارند یا به چشم نمی‌آید ولی از نظر من عالیشاه بهترین فوتبالیست ایران است.

همه پرسپولیس خوب هستند

من زیاد فوتبال نگاه نمی‌کنم و فقط بازی‌های استقلال و پرسپولیس را می‌بینم. واقعا این تیم پرسپولیس همه‌شان خوب هستند؛ دفاع خوب است گل تیم گل نمی‌خورد، هافبک خوب است که توپ تا سینه دفاع نمی‌آید و مهاجمان هم همه خوب هستند. عالیشاه از محوطه جریمه خودی تیم می‌گیرد می‌رود جلو و آن طرف زمین رامین رضائیان من را یاد ابراهیم آشتیانی می‌اندازد و ماشاالله تمام بازی‌ها حوالی نقطه کرنر حریف است.

اوضاع کاسبی خراب است

10 سال است استراحت می‌کنم و چیز جدیدی نیست. ساعت 11-10 صبح از خانه بیرون می‌روم و به دفتر سر می‌زنم و 7-6 غروب هم به خانه برمی‌گردم. کاسبی هم که اوضاعش خراب است و مجبور هستیم از جیب بخوریم.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان