پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 65239

مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس از تدوین بسته خدمات جامع سلامت مردان خبر داد و گفت: این بسته بر اساس چهار رکن شیوه زندگی سالم، سلامت باروری، سلامت جسمی و روانی و خود مراقبتی طراحی شده است.

 محمد اسماعیل مطلق گفت: بسته خدمات جامع سلامت مردان بر اساس چهار رکن شیوه زندگی سالم، سلامت باروری، سلامت جسمی و روانی و خود مراقبتی تدوین شده است.

 وی افزود: در اجرای آزمایشی این بسته در شهرستان های باغملک، کردکوی،  قم، سلماس و سبزوار با جمعیت هدف 33 هزار و 506 نفر بالغ بر 53 درصد دارای تغذیه ناسالم و 25 درصد دارای فعالیت فیزیکی نامطلوب و 16 درصد مصرف دخانیات گزارش شده است.

 مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس ادامه داد: مبانی تئوریک برنامه‌های سلامت مردان در کشورهای مختلف را دارای رویکرد جنسیت محور، توجه به تعیین‌کننده‌های اجتماعی سلامت اعم از فقر و فقرزدایی، رویکرد توسعه اجتماعی اعم از تقویت سرمایه اجتماعی و رویکرد پیشگیرانه و ارتقای سلامت دانست و گفت: مدیران سلامت خانواده دانشگاه‌ها و ستاد ملی خلأ خدمات سلامت مردان در نظام سلامت را نقطه‌ضعفی می‌دانند که باید به آن توجه کرد و سازوکارهایی را برای رفع آن پیش‌بینی کنیم.

 مطلق در پایان، ارتقای نظام ارائه خدمات سلامت مبتنی بر محیط‌های خانواده، تحصیل، کار و اجتماع متناسب با شرایط مردان، بهبود مهارت‌های زندگی در مردان، بهبود شیوه زندگی سالم در مردان مبتنی بر خود مراقبتی، ارتقای سلامت جنسی و باروری مردان و ارتقای ایمنی نظام حمل‌ و نقل جاده‌ای کشور  را از  اهداف کلان برنامه ملی سلامت مردان برشمرد.

فارس

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان